Dziecięce projekty Stelli McCartney - odsłona

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia kolekcji Stelli McCartney dla dzieci, którą stworzyła we współpracy z firmą GAP.

Już wiadomo, że kolekcja Stelli McCartney dla babyGap i GapKids trafi do sklepów 2 i 3 listopada . Dostępna będzie w wyselekcjonowanych salonach Gap w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji i Japonii oraz w sklepie internetowym GAP. Składać się będzie z 70 części - od kurtek, przez spodnie, bluzy aż po T-shirty.

Stella McCartney podczas tworzenia kolekcji korzystała ze swojego dorobku projektantki luksusowej mody oraz doświadczeń, jako matki 3 latka. Inspirację czerpała z tych obu światów i starała się znaleźć złoty środek pomiędzy tym, co robi dla starszych, a tym, jak postrzega dzieci. Udało się jej stworzyć linię dziecięcą, która jest połączeniem wygody i wysokiej mody . Wszystkie rzeczy są dopracowane w szczegółach a kilka z nich to mini wersje tego, co zwykle można znaleźć w jej kolekcjach pret-a-porter

Stella McCartney GAPStella McCartney GAP fot. facebook.com

Bardzo dobrze mieć dzieci kiedy projektujesz dziecięcą kolekcję, by mieć świadomość, że one mają własny punkt widzenia." - twierdzi projektantka.

Przepiękny militarny żakiet i różowa tunika doskonale pasują do stylistyki projektantki, jednak w kolekcji znajdą się też T-shirty z nadrukami superbohaterów , stworzonych przez syna projektantki , które z pewnością spodobają się dzieciom. Można będzie też kupić piżamy w torbie zadrukowanej w dinozaury i wysokie buty , które można pomalować dostarczonymi w komplecie mazakami . Do stworzenia ubrań Stella użyła bawełny organicznej, kaszmiru i wełny, czyli materiałów, które nie są "szorstkie" a wszystko po to, by nie zniechęcać dzieci drapiącymi tkaninami, czy niewygodnymi projektami. Kolekcja jest przemyślana i ma trafiać zarówno do rodziców i dzieci.

Stella McCartney GAPStella McCartney GAP fot. manilafashionobserver.blogspot.com

Zdjęcia reklamowe zrobił Ryan McGinley a małych modeli Stella McCartney znalazła na portalu facebook .

Dziecięca kolekcja Stelli McCartney

Więcej o: