Pięć najlepszych polskich modelek

Portal models.com stworzył ranking 50 najlepszych modelek świata i znów mamy powód do dumy, bo we wspomnianym zestawieniu oprócz Anji Rubik i Anny Jagodzińskiej są jeszcze 3 nazwiska. Pokuszę się o stwierdzenie, że świat mody leży u stóp piątki z Polski.

Wystarczy pooglądać zdjęcia z pokazów mody, okładki najlepszych magazynów modowych i wreszcie kampanie reklamowe, aby przekonać się o sile naszych dwóch najbardziej znanych modelek. Rubik jest twarzą m.in. Etro , Gucci , Gap , Balmain , Chloe oraz perfum Armaniego a Jagodzińska wystąpiła w reklamie Toma Forda , Bottega Veneta , Marco Polo , Prady , Jimmy'ego Choo dla H&M oraz Davida Furmana . Ich pozycja i uroda są niepodważalne w wielkim świecie mody, podlegają jednak dyskusji w naszym kraju. Tu od dawna mówi się o ich zbytniej chudości i używa się w tym celu negatywnie naładowanych przymiotników. Na szczęście wielka moda nic sobie z tego nie robi.

Anja Rubik Anna JagodzińskaAnja Rubik Anna Jagodzińska fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Anja Rubik (bez niespodzianek) zajmuje w rankingu wysokie, trzecie miejsce. Urodziła się w Częstochowie w 1985 roku i jako dziecko mieszkała w Grecji, Kanadzie oraz RPA. Do szkoły podstawowej a potem liceum uczęszczała w Częstochowie. Na wybiegu po raz pierwszy wystąpiła w wieku 15 lat , pół roku później był już Paryż a po maturze Nowy Jork , który otworzył przed polką drzwi do niezliczonych kampanii reklamowych, pokazów mody oraz okładek najlepszych pism o modzie. Strzałem w dziesiątkę okazała się decyzja o obcięciu włosów , jak kiedyś u Lindy Evangelisty .

Anja RubikAnja Rubik Fot. EAST NEWS

Anna Jagodzińska zajęła miejsce 6. Jest młodsza od Rubik o 2 lata. Karierę zaczynała w Łodzi , gdzie wygrała konkurs organizowany przez jedną z młodzieżowych gazet. Potem przeniosła się do Nowego Jorku , gdzie stała się "gorącym nazwiskiem" i wielokrotnie pojawiała się na okładkach Vogue'a szczególnie wersji amerykańskiej i włoskiej. W Polsce widywaliśmy ją najczęściej w Reserved , gdzie jej plakaty zdobiły salony firmowe.

Ania JagodzińskaAnia Jagodzińska Fot. ImaxTree/Free

Kasia Struss (Strusińska) to numer 14 . Wyróżnia ją piękna, klasyczna uroda oraz wyraziste oczy. Urodziła się w 1987 roku w Ciechanowie. Została odkryta w wieku 18 lat a już rok później debiutowała w Paryżu na pokazach Miu Miu i Louis Vuitton . Stamtąd udała się dalej na zachód, do Nowego Jorku . Od tamtej pory brała udział w niezliczonej liczbie pokazów. Po prezentacji kolekcji na wiosnę / lato 2010 zyskała opinię jednej z najbardziej zapracowanych modelek. Sesje z Kasią można zobaczyć w Vogue, W Magazine, I0D czy Harper's Bazaar. W sezonie jesień- zima 2009/2010 jest twarzą Mulberry i Chloe .

Kasia StrussKasia Struss Fot. ImaxTree/Free

Numer 17 to jedno z największych odkryć modowej sceny w ostatnim czasie. Monika Jagaciak ( JAC ) ma dopiero 15 lat . Karierę zaczęła 2 lata temu okładką pisma Jalouse . W 2008 roku znalazła się na okładce japońskiej Elle . Od tamtej pory było wiele innych. Dziś ma kilkanaście okładek na swoim koncie oraz liczne sesje zdjęciowe w Vogue Italia, Numero czy W. Rok 2009 otworzyła występem na pokazie mody króla grunge'u- Marca Jacobsa . Podpisała kontrakt z Calvinem Kleinem - od podobnego, kilkanaście lat temu rozpoczęła się wielka kariera Kate Moss.

Jac - Monika JagaciakJac - Monika Jagaciak Jac fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Magdalena Frąckowiak gdańszczanka, rocznik 84 zajęła miejsce 21 . Rozpoczęła karierę w 2000 roku kiedy jej mama wysłała zdjęcia córki na konkurs organizowany przez agencję Model Plus w Warszawie . Z karierą w modelingu zaczekała jednak do matury. Dopiero po niej wyjechała do Francji , gdzie studiowała architekturę. Po roku wyjechała do Nowego Jorku . Udało jej się podbić świat mody, który pokochał tą unikatową, mającą w sobie coś z Dalekiego Wschodu dziewczynę. Dziś występuje u największych kreatorów mody, pojawia się na okładkach najlepszych modowych pism. W sezonie jesień/zima 2009/2010 jest twarzą Kenzo , Nine West oraz perfum G. Ferre . Inną twarz Magdy można zobaczyć w "Purple " - w ostrej, kontrowersyjnej sesji zdjęciowej w obiektywie Terry'ego Richardsona .

Magdalena FrąckowiakMagdalena Frąckowiak Fot. EAST NEWS

Jaka jest ta nasza polska piątka? Moim zdaniem to piękne dziewczyny, będące fenomenalnymi ambasadorkami Polski w świecie. Wszystkie są piękne i o żadnej z nich nie mówi się w kategorii "piękna inaczej". Trzymajmy za nie kciuki, bo tak dobrze jeszcze nie było.

Wideo: Najlepsze polskie modelki. Zobacz!

Bohovictim bohovictim.blox.pl

Konkurs Supermodelka Polski 2009

Najbardziej lubię i podziwiam:
Więcej o: