Jak ubrać się do pracy!

Styliści programu "Jak się nie ubierać" radzą, jak stworzyć profesjonalny wizerunek!

Choć nie szata zdobi człowieka, to jednak ubiór decyduje o naszym wizerunku. Warto pamiętać, że jest to pierwsza rzecz, na którą zwracają uwagę przyszli pracodawcy. Odpowiedni wygląd jest naszą osobistą wizytówką. W zależności od specyfiki wykonywanej pracy trzeba odpowiednio dobrać swój strój, jednak nie zawsze jest to proste. Nasi eksperci - Stacy London oraz Clinton Kelly , prawdziwe osobowości świata mody i prowadzący program Jak się nie ubierać? odpowiedzą na pytanie nurtujące każdą kobietę - co dziś na siebie włożyć?

Stacy i Clinton doradzą Ci, jak wykreować swój profesjonalny wizerunek. Oto ich wskazówki:

*Klasyczny strój w postaci małej czarnej albo kostiumu nigdy nie wyjdzie z mody. Nikt nie zarzuci nam w nim śmiałości ani awangardy. Dobrym dodatkiem będzie mała, dyskretna biżuteria.

*Kobiety o niskim wzroście powinny pamiętać o butach na obcasie oraz spódnicach ołówkowych przed kolano. Noszenie górnej i dolnej warstwy ubioru w tych samych odcieniach dodatkowo pozwoli wydłużyć sylwetkę.

*Spodnie rurki to najlepszy krój dla większości kobiet (jeśli nie ma się nadwagi lub też szerokich bioder).

*Pamiętajmy: ubrania z lat 80-tych są bardzo stylowe, ale trzeba je odpowiednio dopasować do naszej figury.

*Nie musimy szaleńczo podążać za modą, najcenniejszymi cechami są: dobry styl oraz świetne wyczucie nowych trendów.

*Dobrze skrojony garnitur ukrywa wszelkie niedoskonałości na kobiecym ciele. Z dobrze dobraną biżuterią taki strój może być również odpowiedni na wieczorne wyjście.

*Apaszki oraz szale nie zawsze pasują do rozmowy kwalifikacyjnej - warto zakładać je z umiarem.

*Odpowiednie barwy ubrań na rozmowę kwalifikacyjną to: czarny, granat, beż, biel, brąz oraz odcienie szarości.

*Czarna dopasowana princeska noszona przez Audrey Hepburn odnajdzie swoje zastosowanie w połączeniu z balerinkami, szpilkami, szalem oraz gustowną biżuterią. Jest to jeden z klasycznych strojów idealny na rozmowę z pracodawcą.

Nowinki ze świata mody oraz praktyczne porady Stacy i Clintona możesz obejrzeć od poniedziałku do piątku o 21:00 na kanale Discovery Travel&Living .

Quiz - czy możesz zostać stylistką

Czytaj w Znam.to: Amator o skuteczności profesjonalisty

Więcej o: