Idealny Stanik: jak dobrać?

Wbrew powszechnej opinii dobór odpowiedniego rozmiaru biustonosza nie jest rzeczą prostą. Fakty mówią same za siebie, ponad 80% kobiet nosi stanik niedopasowany do swojego ciała.

Zapewne wiele osób przyjmie tę informację z pewną dozą wątpliwości, tymczasem ogromna ilość pań przez wiele lat wciska swoje piersi w dużo za małe miseczki, wybierając przy tym zbyt obszerny obwód pod biustem. Według statystyk, jest to najczęściej popełniany przez nieuświadomioną część kobiet błąd, z którym stykają się profesjonalne bra-fitterki.

W trzech cyklach naszych artykułów postaramy się stworzyć krótką charakterystykę Idealnie Dobranego Rozmiaru Biustonosza . Co go cechuje ? Nie wiecie ? Zapraszamy więc do śledzenia naszego poradnika.

Pierwszą rzeczą na którą musimy zwrócić uwagę jest OBWÓD POD BIUSTEM . Szczególnie że wiele z nas zapomina o nim tkwiąc w błędnym przekonaniu, iż to ramiączka biustonosza odpowiadają za podtrzymanie i uniesienie naszych piersi. Otóż nie drogie panie, dobierając biustonosz musimy zadbać o to, aby jego obwód ściśle przylegał do naszego ciała , gdyż to on jest odpowiedzialny za 80% podtrzymania naszych piersi. Jeśli tylna część stanika, przy wykonywaniu najmniejszych czynności, przesuwa się po linii pleców w górę - w dół oznacza to, iż musimy sięgnąć po ciaśniejszy rozmiar obwodu.

Istotną kwestią jest, aby podczas dokonywanej przymiarki wybrać nieco niższy obwód niż wynosi realna ilość centymetrów pod naszym biustem. Na przykład, jeśli mierząc się ściśle centymetrem odnotujemy u siebie 76cm to znak, że powinnyśmy spróbować przymierzyć biustonosz o obwodzie 70cm. Fakt ten spowodowany jest elastycznością materiałów z których wykonana jest nasza bielizna. Ponadto, każdy pas biustonosza po wielokrotnym praniu i częstym użytkowaniu naturalnie się rozciągnie, dlatego też ważne jest aby dokonując zakupu zapinać biustonosz na ostatnią, zewnętrzną, najluźniejszą haftkę po to, aby istniała możliwość regulacji stabilności obwodu poprzez jego przepięcie na środkowe, a z czasem na najciaśniejsze zapięcie. Zwróćmy również uwagę na to, aby dzianina z której wykonany jest biustonosz nie była zbyt elastyczna, gdyż zmusi to nas do poszukiwania coraz to węższych rozmiarów, a w efekcie wpędzi w błędne, "obwodowe koło" nieskończonych poszukiwań.

Panache - materiały prasowe

Dlaczego więc odpowiednie dopasowanie obwodu jest tak bardzo ważne? Śpieszymy z wyjaśnieniem. Otóż musimy pamiętać, że to biustonosz (a dokładnie jego obwód) ma podtrzymywać biust, a nie "wisieć" na nim jak niepotrzebny kawałek materiału. Tylko stanik, którego obwód perfekcyjnie przylega do naszego ciała zapewni nam komfort i wygodę jego noszenia, gdyż dobrze dobranego obwodu nie trzeba stale poprawiać (czyt. ściągać w dół), gdyż znajdować się on będzie ciągle tym samym, wypoziomowanym miejscu na równi z linią dołu fiszbin. Aby być pewną, że posiadasz prawidłowo dopasowany obwód zrób mały test , unieś ręce w górę, zrób parę skłonów czy też podskoków a la pajacyk (swoją drogą niezła zabawa). Jeśli w trakcie wykonywania tych czynności pas biustonosza nie podjechał w kierunku szyi, wszystko jest ok. - gratulujemy. Jeśli natomiast znalazł się on wyżej niż na linii wysokości dołu Twoich fiszbin, a dodatkowo biust - pod wpływem gwałtownych ruchów - wypłynął dołem, spod tegoż właśnie obwodu zachęcamy do zakupu ciaśniejszego rozmiaru, a już z pewnością do śledzenia dalszej części naszych artykułów.

CIEKAWOSTKA - niektórym z pań po założeniu dobrze dobranego obwodu biustonosza na plecach tworzą się tzw. "bułki" . Jeśli chcesz spróbować się ich pozbyć, pochyl swój tułów do przodu, złap prawą ręką za górną, zewnętrzną końcówkę fiszbiny prawej miseczki, a lewą ręką postaraj się wygarnąć z pleców i zagarnąć do tejże miseczki ciało znajdujące się na plecach (analogicznie, z lewą stroną postępujemy w ten sam sposób). Być może się zdziwisz, ale ta część która dodatkowo, po wykonaniu tej czynności, znajdzie się w miseczce, to też jest Twój biust (!!!) , który przez lata noszenia nieodpowiedniego rozmiaru bielizny został zepchnięty w miejsce, w którym nigdy nie powinien się znaleźć.

Jeśli masz problem ze znalezieniem biustonoszy w obwodzie mniejszym niż 70cm zachęcamy do odwiedzenia strony dystrybutora Panache (obwody 60-100cm i miseczki AA-KK) So Chic . W zakładce "sklepy" znajdziesz adres swojego salonu bielizny z profesjonalnie przeszkolonym personelem w dziedzinie bra-fittingu.

W następnym artykule dokładnie prześwietlimy, wydawałoby się najbardziej oczywistą kwestię w biustonoszu, mianowicie jego miseczki . Zdradzimy błędy jakie popełniane zostają przez część wciąż jeszcze nieuświadomionych kobiet oraz - jak i tym razem - podpowiemy co zrobić aby nasz biust stał się piękniejszy, a talia i sylwetka szczuplejsza.

Weź udział w konkursie i WYGRAJ profesjonalną sesję z bra-fitterką!

Czytaj w Znam.to: Idź w Tango!

Więcej o: