Idealny stanik: wybierz ramiączka

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, nadeszła pora na trzeci i ostatni artykuł z cyklu "Idealny stanik", dzięki któremu dowiemy się jak ważną rolę w doborze Odpowiedniego Rozmiaru Biustonosza pełnią RAMIĄCZKA.

Przede wszystkim musimy obalić mit, iż to ramiączka są w stanie unieść nasz biust . Nic bardziej mylnego! Podstawa podtrzymania naszych piersi leży na "barkach" obwodu stanika, a jego ramiączka pełnią tylko i wyłącznie rolę uzupełniającą.

Przy wyborze prawidłowego rozmiaru biustonosza zwróćmy uwagę, by ramiączka nie były zbytnio naciągnięte, a jedynie lekko napięte . Każda szanująca się bra-fitterka podpisze się pod stwierdzeniem, iż ramiączka nie mają prawa wpijać się w nasze ciało lub pozostawiać na nim czerwonych, odciśniętych śladów. Jeżeli, po ściągnięciu swojego biustonosza, zauważasz u siebie oznaki odciśniętych ramiączek, prawdopodobnie posiadasz stanik ze zbyt szerokim obwodem pod biustem. Luźny pas - nie utrzymujący się na swoim miejscu - nie spełnia przeznaczonego mu zadania, tj. podtrzymania biustu. W efekcie próbujemy zminimalizować długość ramiączek poprzez ich maksymalne naciągnięcie, co z kolei daje rezultat odwrotny od oczekiwanego, czyli uniesienie tylnej części obwodu ku górze oraz automatyczne opadnięcie biustu.

Jest to również najczęściej spotykana przyczyna skracania przez kobiety ramiączek w swoich biustonoszach, w których brak podtrzymania przez obwód starają się zastąpić właśnie naciągniętymi do granic możliwości ramiączkami. W rezultacie popadamy w błędne koło, gdyż skrócone ramiączka i tak nie zapewnią nam dobrego podtrzymania piersi, a z pewnością zafundują wiele niedogodności i duży dyskomfort w postaci notorycznych bóli pleców i kręgosłupa.

Kompleksy spowodowane posiadaniem zbyt dużego/zbyt małego, biustu zdarzają się bardzo często. Faktem jest, iż przyczyną większości z nich jest nieodpowiednio dobrany rozmiar biustonosza. Kobiety, które po wielu latach noszenia złego rozmiaru w końcu trafią na ten właściwy z reguły nie mogą uwierzyć metamorfozie jaką przeszła cała ich sylwetka - brzuch nagle staje się bardziej płaski, a talia wyraźniej zaznaczona. Również doświadczenie nagłego komfortu w postaci pełnej swobody ruchu potwierdza fakt, iż naprawdę niewiele trzeba by nasze piersi i sylwetka wyglądały spektakularnie.

Pora na krótkie podsumowanie naszych dotychczasowych porad bra-fittingowych :

1. Obwód pod biustem musi być stabilnie dopasowany, gdyż to on, a nie ramiączka podtrzymuje biust. Wybieraj stanik z obwodem co najmniej o 5cm węższym od rzeczywistego obwodu twojego ciała, przy czym zaokrąglaj go w dół, tj. jeśli posiadasz obwód 76cm pod biustem zacznij od wypróbowania obwodu 70cm.

2. Zawsze zapinaj obwód na ostatnią, najluźniejszą i najbardziej zewnętrzną haftkę, po to by po dłuższym czasie jego użytkowania - gdy biustonosz nadda się - istniała możliwość regulacji jego obwodu poprzez przepięcie na środkowe, a z czasem na najciaśniejsze zapięcie.

3. Piersi powinny być uniesione i oddzielone od siebie. Miseczka stanika winna zakrywać całą pierś bez kreowania efektu "bułkowania" tudzież "wylewania się".

4. Fiszbiny powinny przylegać do ciała oraz całkowicie okalać piersi tworząc ich idealny obrys.

5. Złączenie pomiędzy miseczkami nie powinno odstawać od naszej klatki piersiowej lecz gładko do niej przylegać.

6. Nigdy nie przerabiaj biustonosza !!! Zmniejszenie jego obwodu pod biustem może całkowicie zdeformować jego pierwotny krój, a co za tym idzie stanik taki nie spełni przypisanego mu zadania w postaci uniesienia i stabilnego podtrzymania naszych piersi.

Ostatnia uwaga dotyczy informacji, że ROZMIARY NIE KOŃCZĄ SIĘ NA LITERCE "D"! Jeśli do tej pory nie udało Ci się odnaleźć sklepu oferującego pełen zakres rozmiarowy biustonoszy, gorąco zapraszamy do odwiedzenia strony So Chic !, wyłącznego dystrybutora marek Panache (Panache Superbra, Masquerade, Cleo, Atlantis i Panache Swimwear) oferującego bieliznę i stroje kąpielowe w rozmiarach od 60 do 100cm pod biustem, w miseczkach od AA aż po KK.

So Chic! udziela sklepom współpracującym szkolenia personelu z zakresu profesjonalnego bra-fittingu i w imieniu producenta udziela certyfikatów potwierdzających nabyte przez nie zdolności bra-fittingowe.

Weź udział w konkursie i WYGRAJ profesjonalną sesję z bra-fitterką!

Więcej o: