Istnieją różne rodzaje drenażu limfatycznego (m.in. manualny i mechaniczny). Przetestowałam drugi z wymienionych, który polega na owinięciu ciała specjalnym kombinezonem i poddaniu go działaniu nietypowego masażu.
Czym jest mechaniczny drenaż limfatyczny?
Inaczej zwany pneumatycznym masażem sekwencyjnym. To przyjemna technika masażu, wspomagająca transfer tłuszczu uwolnionego podczas innych zabiegów do układu limfatycznego.
Polega na oddziaływaniu, w odpowiednich sekwencjach, na skórę i podskórną tkankę łączną, poprzez stosowanie masażu mechanicznego z równoczesnym wykorzystaniem ciśnienia . Obejmuje szereg ruchów wykonywanych w określonej kolejności i odpowiednim tempie.
Stymuluje eliminację toksyn, zmniejsza obrzęki, poprawia przepływ krwi i limfy.
TEST ZABIEGU
Miejsce : Instytut Urody New Look, ul. Gałczyńskiego 5, Warszawa
Cena : drenaż nóg - 50 zł, całego ciała - 100 zł
Osoba testująca : Alicja, redaktorka Luli Look
Czas trwania zabiegu: 30-60 minut; można go wykonać jednorazowo lub w serii (10 zabiegów)
Moja opinia : Zabieg jest bardzo przyjemny, nie czułam bólu, tylko momentami silny ucisk (szczególnie na łydki). Jak wyjaśniła mi pani Agnieszka przeprowadzająca zabieg, tego rodzaju odczucie pojawia się w sytuacji, gdy nogi są spuchnięte. Intensywność masażu można regulować, ja poprosiłam o wersję z niższą mocą, ponieważ stopień wyższa powodowała wyjątkowo mocno ucisk .
Wrażenie jest podobne do odczucia, jakie wywołują rolki przesuwające się po ciele, które uciskają je w miejscach tworzenia się złogów limfy i obrzęków.
Po zdjęciu kombinezonu nogi były zdecydowanie "lżejsze ", zupełnie pozbawione opuchlizny (która pojawia się na moich łydkach codziennie pod koniec dnia). Jak powiedziała mi Pani Agnieszka, od tego zabiegu należy zacząć walkę z cellulitem, aby uwolnić zalegające złogi limfy i poprawić krążenie. Ja polecam go także osobom, które borykają się z problemem obrzęków i opuchlizny nóg.
Kiedy warto wybrać się na drenaż limfatyczny?
- przed rozpoczęciem kuracji antycellulitowej (serii innych zabiegów, np. terapii algowej, body wrapping), aby uwolnić złogi zalegającej limfy i wspomóc oczyszczanie organizmu z toksyn
- w przypadku problemu tzw. ciężkich nóg (opuchlizna pojawiająca się pod koniec dnia, twarde, nabrzmiałe łydki); to także świetny zabieg dla kobiet chodzących na wysokich obcasach
- dla poprawy krążenia (zapobieganie żylakom) i likwidacji obrzęków
alat
Zobacz też:
Czytaj w Znam.to: Już nie szukam dalej!