Baśniowe projekty Ewy Minge dla najmłodszych

Projektantka stworzyła kolekcję inspirowaną przygodami bohaterki książki Janusza Onufrowicza "Margo. Niebezpieczna wyspa". Równie wyjątkowy jak sama kolekcja był pokaz kolekcji...

Impreza, na którą przybyły największe polskie gwiazdy odbyła się w warszawskich Arkadach Kubickiego. Iście królewska scenografia stanowiła doskonałe tło dla pokazu. Na wybiegu pojawiły się bajecznie wystylizowani modele i modelki. I choć poradzili sobie świetnie, nie byli profesjonalistami! Na wybiegu pojawiły się bowiem dzieci, które zaprezentowały najnowsze dzieło kreatorki - kolekcję Ewa Minge Young . Najmłodszym dzieciom na wybiegu towarzyszyły prawdziwe profesjonalistki m.in. Karolina Malinowska, Małgorzata Socha czy Tamara Arciuch.

Skąd pomysł stworzenia kolekcji dla dzieci? Inspiracją dla niej stał się zaczarowany i bajkowy świat "Margo. Niebezpieczna wyspa" oraz pewna zadziorna i pyskata dziewczynka z burzą włosów na głowie i burzą pomysłów w głowie - bohaterka tej powieści.

Pokazowi towarzyszyła niezwykła scenografia inspirowana magicznymi ilustracjami powieści: "Margo. Niebezpieczna Wyspa", których autorką jest Ewa Stiasny.

Podczas pokazu goście mieli okazję zobaczyć świat prawdziwej mody haute couture. Mali modele i małe modelki ubrani zostali w miniaturowe wersje strojów z kategorii couture z elementami rockowymi. Na tę okazję powstała również nowa, jesienno-zimowa linia butów firmy Bartek , zaprojektowana przez Ewę Minge.

Nam nie tylko podobała się najnowsza kolekcja Ewy Minge, ale też szczytny cel, który przyświecał imprezie. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Dom Dziecka w miejscowości Chociule, w woj. lubuskiem otrzyma specjalnie przygotowane dary od sponsorów imprezy. Goście pokazu również przyczynili się do wsparcia maluchów z Domu Dziecka - przynieśli wiele maskotek i innych zabawek, które zostały zebrane zamiast biletów wejściowych podczas imprezy.

Książkę Janusza Onufrowicza "Margo. Niebezpieczna wyspa" znajdziesz w sklepie internetowym Kulturalny Sklep!

Czytaj w Znam.to: Dłonie gładkie i super pachnące!

Więcej o: