Dennis Basso - nowojorski król futer

Pomimo licznych protestów obrońców zwierząt firmy sprzedające naturalne futra mają się dobrze i nadal funkcjonują, bo nie brakuje klientów. Jedną z ważniejszych marek w tej branży jest Dennis Basso.

Swoją ekskluzywną markę luksusowych futer Dennis Basso stworzył w 1983 roku i od tego czasu stała się ona jedną z najważniejszych marek futrzarskich w Nowym Jorku ubierając sławy od hip-hopowych gwiazd przez osoby publiczne z Upper East Side w NY.

W 2003 roku firma stworzyła swój flagowy sklep na Madison Avenue i stał się on głównym miejscem protestów organizacji PETA . Po naciskach ze strony obrońców zwierząt Denni Basso zdecydował się w 2007 roku stworzyć kolekcję ubrań z innego materiału niż futro. W kolekcjach pojawiają się też sztuczne futra, które okazują się wielkim hitem.

W jego pokazach nie biorą udziału sławne modelki , które w większości są zapewne przeciwniczkami noszenia naturalnych futer, jednak projektantowi udało się namówić Naomi Campbell , by wzięła udział w jego kampanii reklamowej na jesień/zimę 2009/2010 .

Zobacz kolekcję Dennis Basso na jesień/zimę 2009/2010 - GALERIA !

Projekt: Dennis Basso (jesień/zima 2009/2010)Projekt: Dennis Basso (jesień/zima 2009/2010) Dennis Basso fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Czytaj w Znam.to: Uniwersalny zaczrodziej :)

Więcej o: