Vivienne Westwood zaprojektowała tapety

Angielska projektantka podjęła się nowego wyzwania i zaprojektowała kolekcję tapet dla firmy Cole & Son.

Pisaliśmy już, że projektanci podejmują różne działania, które poszerzają ich wpływy lub są artystycznym wyzwaniem. Wiele sław z świata mody próbuje swoich sił w fotografii , Tom Ford tworzy filmy, a niektórzy zajmują się nowymi dziedzinami designu. Maciej Zień zaprojektował płytki , a Vivienne Westwood tapety .

To dobrze kiedy moje pomysły są przenoszone na inne artystyczne środki. Ta kolekcja jest idealną okazją, by pracować z firmą z takim dziedzictwem, jak Cole & Son i zobaczyć moje pomysły modowe przeniesione w świat wnętrz i tapet." - powiedziała projektantka.

kolekcja tapet Vivienne Westwoodkolekcja tapet Vivienne Westwood www.cole-and-son.com

Kolekcja składa się z kilku wzorów w różnych kolorach. Śmiałe nadruki pochodzą z dorobku artystki. Wiele z nich pojawiało się na materiałach, z których tworzyła swoje projekty. Na tapecie pojawi się np. motyw pochodzący z kolekcji inspirowanej piratami z 1981/82 roku, czy wzór Cut-Out Lace z wiosenno-letniej kolekcji z 2007 roku. Pojawiły się też charakterystyczne dla projektantki szkockie kratki , czy Union Jack (brytyjska flaga).

kolekcja tapet Vivienne Westwoodkolekcja tapet Vivienne Westwood www.cole-and-son.com

Ta współpraca ma sens, bo tapety są raczej często zmieniane, bo zwyczajnie się nudzą. Jednak lepszym pomysłem jest wykorzystanie motywów do materiałów dekoracyjnych na poduszki, zasłony itd. Mimo to cieszy nas, że znani projektanci widzą możliwości rozwoju i podejmują nowe wyzwania. Marki ZARA i H&M już dawno odkryły, że dobrym pomysłem na rozwój firmy jest stworzenie działu z wyposażeniem wnętrz. Ciekawe, który z polskich projektantów odzieży podejmie się takiego wyzwania. Może słynące z przejęć LPP S.A. lub Vistula S.A. zdecydują się na taki krok.

Tapety Vivienne Westwood można kupić w internetowym sklepie Cole & Son .

kolekcja tapet Vivienne Westwoodkolekcja tapet Vivienne Westwood www.cole-and-son.com

Squiggle

Więcej o: