Mroczne klimaty w nowej kolekcji Maldorora

Ekscentryczny projektant młodego pokolenia Grzegorz Matląg stworzył niezwykłe widowisko, które na długo pozostanie w pamięci widzów...

Grzegorz Matląg, projektant który tworzy kolekcje pod coraz lepiej rozpoznawalną w branży modowej marką Maldoror należy do młodego pokolenia polskich twórców, którzy tworzą awangardowe i jednocześnie niezwykle interesujące projekty. Matląg znany jest z nietypowego podejścia do projektowania, a sam przekornie definiuje swój styl jak Low Couture. Ubrania z metką Maldoror tworzone są z unikalnych surowców, a wszystkie kolekcje utrzymane są w wyjątkowym dla tego projektanta klimacie. Podejście Matląga do mody doceniła podczas łódzkiego Fashion Week znana krytyczka mody - Diane Pernet. Dzięki temu kolekcja Maldorora trafiła do Wiednia oraz Islandii.

Confashion, pokaz Grzegorza MatlągaConfashion, pokaz Grzegorza Matląga fot. forum

W warszawskim Confashion odbył się wczoraj pokaz najnowszej kolekcji "Deadly Glamour" młodego twórcy. Prezentowane ubrania stanowiły element większej całości - pomysłowa oprawa graficzna dostarczała widzom wyjątkowych przeżyć estetycznych. Stylizacja pokazu oparta o mroczne klimaty, inspirowane stylem retro przeniosła obecnych w innym świat. Modelki, wystylizowane na współczesne femme fatale poruszały się w teatralny sposób, a ich doskonale dopracowane ruchy i mimika przyprawiały o dreszcze... Mroczny, tajemniczy klimat dopełniał wyświetlany podczas pokazu film. "Metropolis" to niemy obraz z 1927 roku, który opowiada o przyszłości i futurystycznej, przerażającej wizji roku 2000.

Filmowa wizja w ciekawy sposób korespondowała z kolekcją Maldorora, która stanowi połączenie inspiracji klasyką i stylem retro z modernistyczną modą godną XXI wieku. Wśród projektów Matląga na uwagę zasługuje między innymi taliowana minisukienka o ciekawym drapowaniu dekoltu na plecach (poniżej, druga modelka od prawej strony).

Confashion, pokaz Grzegorza MatlągaConfashion, pokaz Grzegorza Matląga fot. forum

Barbara Łubko

Trendy według polskich projektantów

Czytaj w Znam.to: Pali jak ogień piekielny!

Więcej o: