Kask od Karla Lagerfelda

Karl Lagerfeld już od dawna udowadnia, że swoim nazwiskiem może sygnować nie tylko ubrania, ale też narty, snowboard, czy monetę. Ostatnio zaprojektował kaski na skuter lub motocykl.

Niemiecki projektant stara się poszerzać swoje wpływy i szybko wyłapuje trendy , w które warto zainwestować . Gdy młode, modne kobiety zaczęły przesiadać się z samochodów na skutery , Karl stwierdził, że potrzebne im będą odpowiednie kaski i postanowił je zaprojektować. Nietypowe modele zaprezentował podczas pokazu swojej kolekcji na jesień/zimę 2009/2010 . Modelki miały na głowach nakrycia motocyklisty ozdobione perłami i futrem . Trzeba przyznać, że propozycje Karla rzucają się w oczy. W dodatku kaski mają wbudowane słuchawki i miejsce na iPoda. Nie dziwne więc, że firma Atelier Ruby zdecydowała się je wyprodukować.

Kask projekt: Karl LagerfeldKask projekt: Karl Lagerfeld fot. AP Photo

Atelier Ruby to firma słynąca z modnych gadżetów motoryzacyjnych. Nie jest to pierwsza współpraca marki ze słynnym projektantem, ponieważ wcześniej limitowaną edycję kasków zaprojektował duet Eley Kishimoto. Po wzorzystych projektach Brytyjczyków przyszedł czas na wysublimowany design Karla. Firma Atelier Ruby zdecydowała się wykonać cztery kaski zaprojektowane przez Lagerfelda. Do sprzedaży trafiło właśnie 100 sztuk modelu pokrytego tweedem, który kosztuje 1200 euro. Trzy pozostałe wersje będą limitowane . Powstanie tylko tuzin każdego z modeli. Jeden z kasków pokryty będzie czarnym, błyszczącym futrem norki a kolejny białym futrem królika. Ostatni z projektów to czerwonobrązowy kask ozdobiony perłami, który wywołał poruszenie już podczas pokazu projektanta. Limitowane wersje będą kosztować od 2730 - 4545 euro.

Kask projekt: Karl LagerfeldKask projekt: Karl Lagerfeld fot. thefashionspot.com

Czytaj w Znam.to: Kolor to nie wszystko!

Więcej o: