Włoska podróż z Deni Cler Milano

"Viaggio" najnowsza, wiosenno-letnia kolekcja Deni Cler urzeka klasyką i odniesieniami do mody lat 60. XX wieku.

"Viaggio" czyli podróż to wyprawa do czterech włoskich miast: Mediolanu, Rzymu, Florencji i Portofino. Każdy przystanek to inne modowe inspiracje, inna wizja współczesnej kobiety .

Mediolan reprezentują w kolekcji Deni Cler stroje o oficjalnym charakterze, eleganckie kostiumy z luksusowych tkanin, z wełny i mieszanki z jedwabiem. Widoczne są tu też nawiązania do wciąż modnych lat 80 . w postaci podniesionych ramion marynarek.

Podróż do Rzymu przenosi nas w świat wyrafinowanej mody, gdzie najlepiej czuje się bohaterka kultowego filmu "Rzymskie wakacje" . Tak jak wyjątkowa jest stolica Włoch, takie też są ubrania inspirowane atmosferą tego miasta. Królują drukowane jedwabie i jerseye z motywami roślinnymi.

Florencja to stolica sztuki renesansu. Ten klimat oddają zestawy z delikatnej, merceryzowanej bawełny, cienkiego lnu i jedwabiu z metalową nitką. Graficzne wzory na materiałach świetnie komponują się z drewnianymi i złotymi dodatkami.

Ostatnie miasto-inspiracja to Portofino . Ta część kolekcji opiera się na marynarskich, typowo wakacyjnych motywach, tym razem powiązanymi ze stylem lat 20. (wyraźnie widocznie odniesienia do klasyki w wydaniu Coco Chanel).

Zdjęcia z pokazu zobaczycie W GALERII

Już niedługo opublikujemy materiał wideo z pokazu. Dowiecie się, co o kolekcji myśli Małgorzata Teodorska i Wiganna Papina - zapraszamy!

Czytaj w Znam.to: Liquid Mineral - strasznie się świeci!

Więcej o: