Trendy we fryzurach na rok 2010

Fale, loki, asymetryczne cięcia i włosy w nieładzie oraz fryzury czesane wiatrem - to trendy na najbliższe sezony. Wraca moda na bardzo jasne blondy i wyraziste kolory, zaczerpnięte z natury.

W 2010 roku zdecydowanie prym będą wiodły asymetryczne cięcia oraz mocno wycieniowane fryzury, podkreślone mocnym akcentem (na przykład zdecydowanym kolorem).

Oprócz wyrafinowanych i odważnych fryzur w 2010 nadal modne będą fale. Pojawią się dwa wiodące, przeciwstawne trendy: romantyczne upięcia oraz fryzury powstałe z inspiracji muzyką rockową (prowokacyjne, intrygujące). Fryzury te powinny przypominać chaos na głowie, dynamiczny nieład, pokryty odważnym kolorem, który będzie doskonale współgrać z mocno zaakcentowanymi konturami.

Ponadto, w tym sezonie zapanuje moda na lekkie fryzury , nawiązujące do wolności i nieskrępowanej swobody. Najmodniejsze cięcia będą charakteryzowały się ostrymi konturami - mocno wycieniowane oraz wystrzępione włosy.

EAST NEWS/

Fryzury te cechować ma ruch we włosach oraz wyszukane kształty. W podkreśleniu ich prawdziwej elegancji pomogą odpowiednio dobrane, intensywne odcienie kolorystyczne. Barwy, które będą królowały w tym sezonie, to kolory czerpane z natury.

Krótkie czy długie?

Styliści upodobali sobie zarówno krótkie, jak i długie fryzury. W przypadku włosów krótkich już od dłuższego czasu największym powodzeniem cieszy się bob. Również w 2010 roku fryzura ta zagości na naszych głowach, choć w nieco zmienionym stylu.

EAST NEWS/

Ma być zdecydowanie skrócona , a w efekcie końcowym może nawet lekko przypominać pazia. Grzywka oczywiście obowiązkowa, mile widziana asymetryczna. Niektóre z modnych, niesfornych krótkich fryzur nabiorą postpunk'owego akcentu. Krótkie, wystrzępione i zaczesane do góry włosy koniecznie muszą mieć wyrazisty odcień. Najlepiej będą wyglądały jasne, a nawet platynowe blondy .

Natomiast przy długich włosach modne będą fale , loki oraz warkocze . Jeśli loki, to obowiązkowo luźne i delikatne, powinny wyglądać bardzo naturalnie. Najlepszy efekt uzyskamy wówczas, gdy nasze włosy wyglądać będą jakby były czesane wiatrem .

EAST NEWS/

Ponadto, warkocze nadal będą modne, jednak w nieco zmienionym wydaniu. Zapominamy o tych precyzyjnie zaplecionych. W tym sezonie mogą one być plecione z lekko roztrzepanych włosów, zaś odstające kosmyki mają nadawać fryzurze lekkiej nonszalancji oraz uroku.

EAST NEWS/

Dodatkowo, bardzo modne będą wszelkiego rodzaju upięcia wykonywane z włosów, które wcześniej zostaną zaplecione w warkocz.

EAST NEWS/

EAST NEWS/

Kolory z natury

W tym sezonie styliści skłonili się ku kolorom czerpanym z natury. Mocne i intensywne odcienie brązu, ciepła, a zarazem niesamowicie kusząca mokka czy głęboka czerń, przechodząca w głębię granatowego oceanu to tylko wybrane propozycje. Poza tym, fryzury postpunk'owe mają być łączone z jasnymi, platynowymi odcieniami blondu.

EAST NEWS/

Co jest passe, a co nie?

W sezonie 2010 odchodzi się od nienagannie uczesanych oraz ułożonych fryzur. Ich miejsce zajmą luźne , efektowne upięcia oraz włosy czesane wiatrem. Natomiast osoby bardziej odważne cieszyć się będą wyrafinowanym stylem swoich fryzur i ich awangardowym kolorem.

Autor: Agnieszka Obstawska, fryzjer

Artykuł powstał przy współpracy z kliniką Handsome Men

Zobacz też:

Jak przywrócić włosom połysk?

Więcej o: