Wojsko na wybiegu

Właściciele sklepów z odzieżą wojskową, szykujcie się na duży ruch w interesie! Oliwkowa zieleń i moro po latach wracają do łask!

Jednak kto myśli, że wystarczy zaopatrzyć się w wojskowy komplecik, jest w błędzie. Kreatywność jest tu punktem obowiązkowym i wcale nie trzeba wykazywać się nadzwyczajną techniką we władaniu igłą i nitką. Wystarczy wizyta w porządnej pasmanterii i odrobina inspiracji z wybiegów.

Projekt: Paul and Joe (wiosna/lato 2010)Projekt: Paul and Joe (wiosna/lato 2010) Paul and Joe fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Parka , bojówki , koszula z kieszeniami Wielbicielki stylu grunge być może znajdą wiele tych elementów gdzieś na dnie szafy. Lecz teraz uwaga! Zapominamy o kreacjach zespołów z Seattle czy wizerunku Demi Moore w "G.I. Jane". Kobiecość idzie tu na równi z dyscypliną i naszym obowiązkiem jest odnaleźć kompromis. Gdy wybieramy obszerną koszulę, podkreślmy talię paskiem . Jeśli będą to spodnie khaki , niech góra kontrastuje delikatnością. Biała koszula i sandały są tu wspaniałymi kompanami. Sielskie tkaniny ozdobione koronką czy haftem angielskim mogą z początku wydawać się kompletnie nie na miejscu, ale warto spojrzeć na kolekcję Paul & Joe i dać im szansę.

Projekt: Paul and Joe (wiosna/lato 2010)Projekt: Paul and Joe (wiosna/lato 2010) Paul and Joe fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Tradycyjne zielone kurtki w tym sezonie ozdabiamy czym się da. Dopinamy mnóstwo broszek , przyszywamy aplikacje (niekoniecznie o wojskowym charakterze), doczepiamy frędzle do ramion Po raz kolejny kolekcja Balmain prowadzi w rankingu najbardziej inspirujących.

Projekt: Barbara Bui (wiosna/lato 2010)Projekt: Barbara Bui (wiosna/lato 2010) Barbara Bui fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Jeśli ciuch jest nieco podniszczony , to nawet lepiej. Dziury możemy podszyć od spodu złotą tkaniną. Na podobny pomysł wpadli zarówno Christophe Decarnin jak i włoskie studio Jo No Fui .

Projekt: Jo No Fui (wiosna/lato 2010)Projekt: Jo No Fui (wiosna/lato 2010) Jo No Fui fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Czy wzór moro może być kobiecy ? Tak, pod warunkiem, że nie jest dosłowny. U Bluegirl są to cętki w odcieniach khaki, u Stelli McCartney impresjonistyczne plamki. Isabel Marant wykorzystuje motyw, lecz w wersji miniaturowej.

Projekt: Stella McCartney (wiosna/lato 2010)Projekt: Stella McCartney (wiosna/lato 2010) Stella McCartney fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Wojsko w wersji minimalistycznej zawdzięczamy Phoebe Philo , która po chwilowej nieobecności powróciła do świata mody. Obecnie pracuje dla Celine i właśnie wśród jej projektów odnajdziemy niezwykłe wydanie ubrań khaki.

Okazuje się, że wojskowe inspiracje nadają się nawet na wieczór. Tu warto pójść śladami Ricardo Tisciego i skorzystać z jego pomysłów dla domu mody Givenchy . Drapowania w maskujących kolorach? Tego jeszcze nie było.

Projekt: Givenchy (wiosna/lato 2010)Projekt: Givenchy (wiosna/lato 2010) Givenchy fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Po takiej dozie inspiracji nie pozostaje nic innego niż szybki marsz w celu zrealizowania nowych pomysłów. Lula życzy powodzenia!

Harel

Czytaj w Znam.to: Ziaja pod prysznic czarna pożeczka z jagodą

Więcej o: