Kredka czy eyeliner?

Każda kobieta na świecie marzy o tym, by mieć bardziej wyraziste, uwodzicielskie spojrzenie i większe oczy. Można to osiągnąć za pomocą eyelinerów - "otworzą" oczy i sprawią, że twarz nabierze wyrazu. Pozostaje jeden problem - który rodzaj kosmetyku wybrać?

Oczy idealne, to takie, których zewnętrzne kąciki nie opadają na dół i które są szeroko otwarte i wyraziste. Każda kobieta o takich marzy i każda może zbliżyć ich wygląd do perfekcji. Wystarczy użyć eyelinera - dla kobiet o jasnych włosach i karnacji najlepsze są szare i w odcieniach brązu, a dla brunetek i szatynek, ciemne brązy i czerń. Kosmetyk ten potrafi sprawić, że nasze spojrzenie nabierze wyrazu, a kształt oka stanie się piękniejszy. Optyczne powiększenie najłatwiej uzyskać malując górną powiekę czarną kreską, a dolną białą. Można także wypróbować sposób wymagający większej precyzji - wnętrze obrysować na biało, a tuż nad jasną kreską namalować ciemną. Makijażyści gwiazd znają te sztuczki nie od dziś, dlatego często można zobaczyć gwiazdy z tym kosmetykiem na powiekach. Od czasu Amy Winehouse podkreślamy oczy coraz mocniej, a za sprawą Rihanny i jej wydania "kociego spojrzenia" trend ten jeszcze bardziej się spopularyzuje.

Kredka czy eyeliner?Kredka czy eyeliner? AP Photo - Evan Agostini

Jedynym problemem przy zakupie tego obowiązkowego kosmetyku jest wybór. Niegdyś najpopularniejsze były miękkie eyelinery w ołówku. Później weszły na rynek tusze z pędzelkiem, które najczęściej potocznie nazywamy właśnie eyelinerami. Ostatnio pojawia się jeszcze więcej nowinek, jak choćby wersja w pisaku od Playboya, czy w żelu od Calvina Kleina . Mówi się, że kredki w ołówku są mniej trwałe i rozmazują się, za to wadą eyelinera w tuszu jest wymagana precyzja i doświadczenie. Poza tym ołówek daje wrażenie "miękkiej kreski", a eyeliner odwrotnie - bardzo precyzyjnej i graficznej. Wybór zależy od preferencji.

Niżej kilka wariantów eyelinerów - w różnych formach i kolorach. Wszystkie znajdziecie w polskich sklepach internetowych za mniej niż 40 złotych .

Kredka czy eyeliner?Kredka czy eyeliner? kolaż Lula.pl

Na kolażu: dwukolorowa kredka do powiek z drobinkami odbijającymi światło Bourjois, 23,38 zł (amora.pl); eyeliner w pisaku Playboy, 23 zł (ekobieca.pl); granatowa kredka do oczu Deborah, 24,90 zł (amora.pl); fioletowy liner Gosh, 27,90 zł (amora.pl); czarny eyeliner Deborah, 35,90 zł (amora.pl); czarny eyeliner Gosh, 29,56 zł (amora.pl); ceglasta kredka do oczu Bell, 5,44 zł (amora.pl); eyeliner w żelu Calvin Klein, 39 zł (ekobieca.pl); mineralny eyeliner Loreal, 24,99 zł (ekobieca.pl); różnokolorowe kredki do oczu Bourjois, 23,38 zł/szt . (amora.pl); biała kredka do oczu Kajal, 14,60 zł (amora.pl).

Anna Szulc

Jakie są Twoje eyelinerowe upodobania? Używasz kredki, robisz kreskę eyelinerem, a może wcale nie podkreślasz oczu w ten sposób?

Z wybiegu: Rihanna geometrycznie

Czytaj w Znam.to: Podkład lekki jak piórko

Więcej o: