Alexander McQueen nie żyje

Alexander McQueen nie żyje. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo na niespełna miesiąc przed zaplanowanym pokazem kolekcji na jesień/zimę 2010.

40-letni projektant został znaleziony w swoim luksusowym apartamencie w Green Park, w Londynie. Karetka została wezwana dzisiaj pod ten adres o 10:20. Z pierwszych doniesień brytyjskiej telewizji Sky News wynika, że się powiesił.

Ta tragedia zbiegła się ze śmiercią jego matki Joyce - projektant podał tę informację na Twitterze 3 lutego. 3 lata temu przeżył śmierć równie bliskiej osoby. Jego przyjaciółka Isabella Blow , która pomogła mu w karierze, także popełniła samobójstwo.

To tragiczna strata. Nie będziemy na razie komentować tej sprawy ze względu na szacunek dla rodziny McQueen." - powiedział przedstawiciel firmy.

Jesteśmy ogromnie zasmuceni śmiercią jednego z najbardziej utalentowanych projektantów . Świat mody stracił ważną osobistość, dzięki której moda stawała się widowiskiem. Alexander McQueen z każdym sezonem potrafił nas zaskoczyć i czekaliśmy na kolejne niespodzianki.

Był jednym z najbardziej genialnych projektantów swojej generacji, a jego wpływ będzie widoczny w tym, co będą nosić kobiety przez następne 15 lat." - powiedziała Alexandra Shulman, redaktor naczelna brytyjskiej edycji Vouge'a. - "To niesamowita strata, nie tylko dla Wielkiej Brytanii, ale i dla mody na całym świecie".

Alexander McQueen z pewnością stanie się legendą . Pokaz jego ostatniej kolekcji na jesień/zimę 2010 zaplanowany był na 9 marca.

Alexander McQueen kolekcja na wiosnę 2010

Projekt: Alexander McQueen (wiosna/lato 2010)Projekt: Alexander McQueen (wiosna/lato 2010) Alexander McQueen fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Więcej o: