Kenzo wiosna/lato 2010

Kolekcja Kenzo na wiosnę/lato 2010 przenosi nas na gorącą Saharę. Modelki wcielają się w szykowne podróżniczki i barwne księżniczki nomadów. Europa spotyka się z orientalnym pięknem Bliskiego Wschodu.

Antonio Marras projektując tę kolekcję inspirował się brytyjską podróżniczką Freyą Stark , która w latach 20. zwiedziła Bliski Wschód a swoje podróże opisała w około trzydziestu książkach. W projektach widać również nawiązana do filmu "Pod osłoną nieba" (The sheltering sky") w reżyserii Bertolucciego. Te dwa obrazy były natchnieniem do stworzenia ubrań dla nowoczesnych kobiet, które lubią podróże, również w marzeniach. Kolekcja paryskiego domu mody pełna jest więc szerokich, casualowych spodni i bluzek przepasanych w talii paskiem. Do tego wygodne suknie, przewiewne tuniki i proste fasony okryć wierzchnich, które z jednej strony kojarzą się z safari , a z drugiej z wojskowymi mundurami . Modelki z pokazu Kenzo wyglądają, jakby żyły egzotyczną podróżą. Wcielają się w szykowne podróżniczki z dużymi torbami w ręce, turystki spacerujące po promenadzie w marynarskiej sukni i eleganckie uczestniczki egzotycznych wycieczek podczas wieczornego spotkania.

Projekt: Kenzo (wiosna/lato 2010)Projekt: Kenzo (wiosna/lato 2010) Kenzo fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Na nadchodzącą wiosnę i lato projektant Kenzo proponuje etniczny miszmasz deseni - paski są połączone z kratką lub geometrycznymi wzorami. Wszystko utrzymane jest jednak w tej samej palecie. Głównymi barwami kolekcji są kolory nieba, piasku i roślinności, choć pojawia się też klasyczne połączenie czerni z bielą. Nutkę egzotyzmu wnoszą gorące barwy rajskich ptaków i kwiatów, które zaskakują pod koniec pokazu. Dopasowanie kolorystyczne widać również w stylizacjach. Zestawienia biżuterii i wszystkich elementów tworzą idealną całość , w której nie widać poszczególnych elementów, jakby ubranie miało maskować. Podczas pokazu Kenzo to nie ubrania, biżuteria, czy dodatki grały główną rolę. Centralny punkt został przeniesiony na stylizację.

Projekt: Kenzo (wiosna/lato 2010)Projekt: Kenzo (wiosna/lato 2010) Kenzo fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Sylwetka kobiety Kenzo jest jakby otulona . Kopertowe swetry, rozpięte płaszcze i szerokie, lejące się suknie spięto w talii paskami - jednym szerszym z materiału a drugim, cienkim ze skóry. Pojawiają się też grube sznurki przewiązane wokół płaszczy. W butach nie ma różnorodności, przeważają sandałki na platformie i wysokim, stożkowym obcasie z górą zrobioną z paseczków. Torby trzymane są w dłoni, nie na ramieniu. Biżuteria i chusty są dopasowane kolorystycznie do ubrań.

Projekt: Kenzo (wiosna/lato 2010)Projekt: Kenzo (wiosna/lato 2010) Kenzo fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

W kolekcji jest kilka perełek. Zachwycający, sprany dżins , zabarwiony na beż albo na szary kolor doskonale współgra z spokojną paletą bieli, nieba, skał i piasku. Nietypowe fasony płaszczy z kontrastującymi wstawkami i wieczorne wydanie safari to równie ciekawe pomysły. Antonio Marras zaprasza nas do podróży , a wyprawa w takich strojach byłaby niezwykłą przyjemnością.

Projekt: Kenzo (wiosna/lato 2010)Projekt: Kenzo (wiosna/lato 2010) Kenzo fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

7874014

Więcej o: