Makijaż na wagę złota

Inspiracja wybiegami - makijaż w kolorze szczerego złota.

Złoto pojawiło się w wielu kolekcjach na sezon wiosenno-letni. Balmain wykorzystał jego mroczną i postarzoną stronę, Mila Schon postawiła na odcień klasyczny i błyszczący, u Max Mary podziwiać można kreacje w kolorze szampana z lekkim, brokatowym połyskiem, a u Chanel nawet pan młody jest skąpany w tym kolorze w wydaniu mocno futurystycznym. Skoro złoto jest tak popularne na ubraniach na nadchodzący sezon, to może warto podpatrzyć pomysł i wykorzystać go w makijażu?

Złoto na wybiegach - wiosna/lato 2010Złoto na wybiegach - wiosna/lato 2010 Balmain fot. East News, Chanel fot. AP Photo, Balmain fot. East News

Jak wiadomo, kosmetyki kolorowe w tym odcieniu nadają twarzy piękny, ciepły odcień. Kojarzą się z latem i słońcem. W wielu z nich znaleźć można brokatowy pył, który przy odpowiednim świetle nada blasku i rozpromieni właścicielkę. Błysk złota można wykorzystywać nie tylko w słoneczne dni - równie dobrze sprawi się jako wierny towarzysz szalonych imprez. Nadaje się do każdego typu urody poza zimą - te panie lepiej wyglądać będą w srebrze. Z drugiej strony, czy warto być tak konwencjonalnym?

Niżej kilka przykładów kosmetyków w tym pięknym i ciepłym odcieniu:

kolaż Lula.plkolaż Lula.pl kolaż Lula.pl

Na kolażu: perełki brązujące Avon, 47,90 zł (pl.avon.com); cienie Victoria's Secret, 29,90 zł (allegro.pl); cienie Loreal, 41 zł (ekobieca.pl); szminka Avon, 32 zł; cienie do powiek Estee Lauder, 172 zł (dolce.pl); jasny lakier do paznkoci Konad, 9,99 zł (konadnail.pl); szminka Sephora, ok. 65 zł; lakier Avon, 12,90 zł; lakier do paznokci z drobinkami złota Sephora, ok. 19 zł; lakier Lancome, 83 zł (sklep.vea.pl); lakier Revlon, 25 zł (dolce.pl); lakier do paznokci MAC, ok. 50 zł (allegro.pl).

Anna Szulc

Neonowy makijaż

Czytaj w Znam.to: Bezpieczny i innowacyjny rozjaśniacz do włosów

Więcej o: