Vivienne Westwood Anglomania & Lee

Dżinsy stały się czymś zwyczajnym, a przecież to symbol wyzwolenia, łamania barier i buntu. Firma Lee we współpracy z Vivienne Westwood postanowiła przywrócić buntowniczy wizerunek denimu.

Vivienne Westwood podejmuje się coraz ciekawszych przedsięwzięć. Ostatnio zaprojektowała kolekcję tapet , a we współpracy z firmą Lee stworzyła linię Anglomania & Lee . W obu przypadkach skorzystała ze swoich archiwalnych kolekcji, inspirując się punkowymi i pirackimi motywami z lat 70. i 80. oraz krojami z lat późniejszych.

To dla nas bardzo ważny projekt. Kiedy połączymy siłę takiej marki jak Lee z kreatywnością Vivienne Westwood będziemy w stanie stworzyć niesamowicie oryginalne produkty o doskonałej jakości." - powiedział Carlo D'Amario dyrektor marki Vivienne Westwood.

Nie dziwne, że popularna marka Lee wybrała do współpracy buntowniczą Brytyjkę. Kto, jak nie Vivienne Westwood kojarzy się z awangardą i wyzwoleniem? Jej szalone kolekcje doskonale pasują do młodzieżowej potrzeby wyróżniania się. Ta 68-letnia projektantka co sezon udowadnia, że nie przestaje rozumieć potrzeb młodych rebeliantów, jakby nigdy nie wyrosła z młodzieńczego buntu.

Vivienne WestwoodVivienne Westwood Vivienne Westwood fot. EAST NEWS

We współpracy z marką Lee powstało 5 modeli dżinsów damskich i 4 modele dla mężczyzn . Kolekcja jest uzupełniona o dżinsowe koszule i T-Shirty. Dzięki współpracy z firmą Lee fani brytyjskiej projektantki będą mieli szansę mieć w szafie spodnie jej projektu. Kolekcja pojawi się w wybranych sklepach Lee w lipcu 2010 .

Vivienne Westwood Anglomania & Lee Hongkong Fashion Week 21.02.2010Vivienne Westwood Anglomania & Lee Hongkong Fashion Week 21.02.2010 fot. mat. prasowe

Więcej o: