Nude look

Wrażenie nagiej twarzy - hit na wybiegach i wśród gwiazd!

Makijaż nude poprawia mankamenty urody, udoskonala rysy twarzy i sprawia, że staje się wyrazista - zawdzięcza to wszystko naturalnym barwom. Nie ma w nim miejsca na mocno nasycone kolory, ani nieelegancką przesadę. Królują jasne róże, pomarańcze, beże i brązy. Pierwsze dwa są bezwzględnie pozbawione cukierkowego charakteru. Nude look to 100% delikatności i lekkości. Projektanci masowo wykorzystali go w pokazach na ten sezon - makijaż tego typu znajdziemy u Balmain, Chloe, Alexandra Wanga i Stelli McCartney.

kolaż lula.plkolaż lula.pl Anna Jagodzińska dla Donny Karan fot. materiały prasowe; Celine fot. EAST NEWS (ZEPPELIN); Stella McCartney fot. AP Photo

Także gwiazdy wykorzystują jego moc, by uzyskać efekt świeżej, promiennej i zdrowej cery. W tym wypadku zauważyć można nieco mocniej podkreślone oczy, ale to jedyny kompromis. Nawet celebrytki słynące z upodobania do groteskowych makijaży poddają się urokowi nude look - wystarczy spojrzeć choćby na Christinę Aguilerę .

kolaż Lula.plkolaż Lula.pl Christina Aguilera fot. AP Photo-Mark J. Terrill; Lindsay lohan fot. East News; Ciara fot. forum

Jak wykonać ten makijaż? To proste! Wystarczy użyć delikatnych barw, o których pisałyśmy wyżej, postarać się zrobić to delikatnie i z umiarem oraz wykorzystać wiedzę zdobytą na Lula.pl dotyczącą nakładania cieni i pudru tak, by optycznie zbliżyć twarz do ideału. Niżej kilka propozycji zakupowych, które przydadzą się do wykonania naszego nude look:

kolaż Lula.plkolaż Lula.pl kolaż Lula.pl

Na kolażu: błyszczyk Lancome, 87 zł (sklep.vea.pl); szminka Calvin Klein, 59 zł (dolce.pl); błyszczyk Sally Hansen, 19,99 zł (ekobieca.pl); błyszczyka Playboy, 21 zł (ekobieca.pl); błyszczyk Shiseido, 85 zł (sklep.vea.pl); cienie Chanel, 196 zł (sklep.vea.pl); beżowy lakier Inglot, ok. 20 zł (www.twojekosmetyki.co.uk); błyszczyk Bourjois, 30,60 zł (amora.pl).

Anna Szulc

Ukrywamy mankamenty - makijaż oka

Wszystko o podkładach

Więcej o: