Najlepsze modelki NYFW

Tydzień mody w Nowym Jorku zmienił ranking modelek wybiegowych. Niektóre liderki wypadły z pierwszej dziesiątki, by ustąpić miejsca nowym pięknościom. Zwyciężczynią została Polka, a Natalia Vodianova powróciła na wybiegi!

Pierwszy ważny tydzień mody za nami. Trwają pokazy w Londynie, a później czeka nas Mediolan i Paryż, dlatego ranking będzie się zmieniać, ale już wiadomo, że zestawienie najlepszych modelek wybiegowych będzie wyglądać inaczej niż w poprzednim sezonie . Niektóre, ubiegłoroczne gwiazdy wypadły z listy. Inne, jak Natalia i Karen wróciły do tego, co potrafią znakomicie. Karlie, Abbey i Anastasia utrzymały pozycję, a Monika Jagaciak podbiła nowojorskie wybiegi .

Monika Jagaciak pokaz Ralph Lauren (jesień/zima 2010/2011)Monika Jagaciak pokaz Ralph Lauren (jesień/zima 2010/2011) Monika Jagaciak fot. AP/Bebeto Matthews fot. EAST NEWS

1. Monika Jagaciak - JAC - wzięła udział w 24 pokazach .

2. Natalia Vodianova - Rosyjska piękność brała udział jedynie w dwóch pokazach, Alexander Wang i Diane von Furstenberg, ale oba otwierała i zamykała.

3. Sigrid Agren - po sezonie przerwy francuska modelka wróciła na wybiegi. Otwierała pokaz Herve Leger, a zamykała: Thakoon, Derek Lam, Max Azria i Calvin Klein.

4. Jacquelyn Jablonski - w poprzednim sezonie wzięła udział w 58 pokazach, w NY, Mediolanie i Paryżu. W tym roku w samym Nowym Jorku wyszła na wybieg w strojach aż 31 marek. Otwierała: Charlotte Ronson, DKNY, Ohne Titel, Philosophy di Alberta Ferretti, a zamykała DKNY.

5. Freja Beha Erichsen - z łatwością utrzymuje się w rankingu najlepszych modelek wybiegowych. U Oscara de la Renty otwierała i zamykała pokaz, a jako pierwsza wyszła w ubraniach Y-3, Derek Lam i Diesel.

6. Abbey Lee Kershaw - otwierała pokaz Issac Mizrahi i Michaela Korsa, a zamykała Diesla.

7. Karen Elson - zamykała pokaz u Anny Sui, a u Caroliny Herrera, Anny Sui szła pierwsza.

8. Anastasia Kuznetsova - rosyjska modelka zamykała i otwierała pokaz BCNG Max Azria. U Monique Lhuillier wyszła jako pierwsza, a ostatnia prezentowała projekty: Richard Chai LOVE i United Bamboo.

9. Karlie Kloss - w Nowym Jorku nie otwierała i zamykała tylu pokazów, co zwykle, ale szła w finale u Caroliny Herrery, Reed Krakoff i Isaac Mizrahi.

10. Lisanne De Jong - ta wschodząca gwiazda pochodzi z Holandii. W tym sezonie wzięła udział w trzech kampaniach: Burberry, Celine i Balenciaga. Podczas nowojorskiego tygodnia mody otwierała pokaz Petera Soma i zamykała Proenza Schouler.

Czytaj w Znam.to: Jedwab, który nie obciąża włosów

Więcej o: