Powstał turecki Vogue

Wczoraj, 25 lutego 2010 na rynek trafiło pierwsze marcowe wydanie Vogue Turkiye.

Pierwsze egzemplarze zaprezentowano podczas eventu promocyjnego , który odbył się 24.02 na placu Istinye Park w Istambule. Uczestnicy imprezy mogli nabyć jedno z 1000 ekskluzywnych wydań Vouge Turkiye , które sa ponumerowane. Numer umieszczono tuż pod datą magazynu.

event promujący Vouge Turkiyeevent promujący Vouge Turkiye fot. thefashionspot.com

Wczoraj marcowy magazyn tureckiego Vogue'a trafił do sklepów. Premierowe wydanie ma 562 strony . Na okładce pojawiła się Jessica Stam , którą sfotografował Patrick Demarchelier . Wielu Internautów było rozczarowanych wyborem, ale wszyscy przyznają, że okładka jest lepsza od fikcyjnej wersji Vogue Turkey z Isabeli Fontaną, która nie wiadomo dlaczego trafiła do sieci trzy tygodnie temu. Prawdopodobnie, ktoś sam zaprojektował okładkę i wrzucił do Internetu.

Vouge TurkiyeVouge Turkiye fot. thefashionspot.com

Zespół redakcyjny zasługuje na uwagę. Redaktor naczelną została dziennikarka Seda Domanic . Wcześniej prowadziła "Business Turkey" w telewizji CNBC World's. Seda jest doskonałym specjalistą biznesowym i zajmowała się promocją Turcji w Europie. Dyrektorem mody została Mary Fellowes , stylistka, redaktorka działu styl w Intelligent Life. Mary swoją przygodę z modą rozpoczęła od zdobycia wykształcenia w Central ST. Martins. Później pracowała u Isabelli Blow. Następne 5 lat spędziła w brytyjskiej edycji Vogue'a, gdzie współpracowała z Lucindą Chambers i Kate Phelan. Doradcą ds. mody będzie była modelka, fotograf, stylista i właścicielka butiku vintage - Ece Sukan (na zdjęciu), a redaktorem działu moda została Konca Ayka n .

Ece SukanEce Sukan fot. thefashionspot.com

Powstanie tureckiej edycji Vogue'a w czasach, gdy sprzedaż czasopism spada jest krokiem z jednej strony ryzykownym , a z drugiej całkiem racjonalnym . Vogue to formuła, która odniosła sukces, nazwa reprezentująca ustalone wartości, dająca gwarancję wysokiej jakości informacji i wykonania. Dający czytelnikom pewność, że warto czekać na kolejne wydanie, które ich zaskoczy, zachwyci i z pewnością zainteresuje. W tureckiej edycji magazynu Vogue jednym z bonusów jest możliwość zobaczenia sukienki, którą Hussein Chalayan zaprojektował specjalnie dla tego magazynu. Ciekawe, czy my również doczekamy się własnej wersji najważniejszego czasopisma modowego na świecie?

Vouge TurkiyeVouge Turkiye fot. thefashionspot.com

Według użytkowników Twitter poniższe edytoriale zasługują na uwagę:

- Andreea Diaconu by Mariano Vivanco

- Heather Marks by Max Vadukul

- Alana Zimmer by Arthur Elgort

Więcej o: