Make up jak od Prady

Makijażowa inspiracja prosto z wybiegu Prady na wiosnę i lato 2010.

Podczas pokazu na wiosnę i lato 2010 Prada zaprezentowała charakterystyczny makijaż, który od razu zapada w pamięć. Postanowiłyśmy o nim napisać.

Całość odpowiada dwóm trendom, które wielkim zbiegiem okoliczności pojawiły się nie tylko w tym domu mody. Po pierwsze - czerwone usta . Prada proponuje dość jasny odcień w formie błyszczyka. Ma być połysk, który kontrastuje z resztą make upu. Po drugie - rozjaśnione brwi. Na pokazie modelki miały je rozjaśnione, jak przypuszczamy, pudrem. Robiło się tak od wieków i jak widać robi się tak dziś.

Matowa i blada całość skupia uwagę na lśniących wargach, stąd tak interesujący efekt. Jeśli chcesz wykonać podobny makijaż, proponujemy stworzyć idealnie gładką i matową bazę. Do twarzy zastosować podkład, który wspomóc można korektorem. Wszystko przyprószyć pudrem, a na koniec posmarować usta piękną jasną czerwienią w błyszczyku.

Oto kilka kosmetyków, które mogą się przydać do stworzenia make upu inspirowanego Pradą:

Na kolażu: błyszczyk Sally Hansen, 32,50 zł (merlinbeauty.pl); korektor Revlon, 24,90 zł (ekobieca.pl); błyszczyk Lancome, 87 zł (sklep.vea.pl); błyszczyk do ust Playboy, 21 zł (ekobieca.pl); błyszczyk Bourjois 3D Effet, 14,49 zł (nocanka.pl); korektor Bourjois, 23 zł (ekobieca.pl); puder prasowany z lusterkiem Bourjois, 44,80 zł (amora.pl); puder prasowany Deborah, 40,39 zł (amora.pl).

Anna Szulc

Estee Lauder dla Derek Lam

Czytaj w Znam.to: Peeling do twarzy do wszystkich typów skór

Więcej o: