Girl Power!

Dziś światem rządzą silne kobiety. Madonna, Gwen Stefani czy Lady Gaga to współczesne ikony, charakteryzujące się  indywidualizmem, pewnością siebie i uporem.

Szlaki zdecydowanie przetarła Madonna , która jako pierwsza piosenkarka w historii miała tak silny wpływ na popkulturę. Licznymi skandalami i kontrowersyjnym wizerunkiem wywołała wiele dyskusji na temat obyczajowości, a jej styl miał wielki wpływ na modę lat 80. Otwarcie mówiła o kobiecej seksualności, a gorsety, które nosiła, zaprojektowane przez Jean'a Paula Gautier, stały się symbolem wyzwolonej kobiety.

W latach 90. to Gwen Stefani dzięki piosenkom "Don't Speak" i "Just a Girl" stała się synonimem "girl power". Jej rockowo-sportowo-pin-upowy styl naśladowały dziewczyny na całym świecie. To pomogło jej założyć w łasną linię ubrań L.A.M.B. Niezależna i energetyczna wokalistka nie udaje jednak femme fatale, potrafi połączyć karierę z życiem rodzinnym i nie ukrywa, że mąż i dzieci są dla niej najważniejsi.

EAST NEWS/Mario Anzuoni

O Lady Gadze mówi się, że jest Madonną XXI wieku. Na pewno jest najbardziej wyrazistą współczesną piosenkarką. Stała się idolką środowisk homoseksualnych, w Stanach konsekwentnie walczy o prawa mniejszości. Jej wizerunku nie da się podrobić. Artystka często sama projektuje swoje stroje, a jej styl był silną inspiracją w tegorocznych kolekcjach wiosna/lato 2010. Wpływy Gagi możemy zobaczyć u Jean'a Paula Gautier'a, Aleksandra Wanga, a nawet Prady.

Mogą irytować albo zachwycać, ale trudno pozostać wobec nich obojętnym. A Waszym zdaniem który styl jest najbardziej inspirujący?

Czytaj w Znam.to: Tym razem pomidor przeprowadza rewolucję...

Więcej o: