Styl gwiazd: ekscentryczna Helena Bonham Carter

Czerwona Królowa z Alicji w krainie czarów prywatnie wygląda jakby wiecznie była na planie filmowym. Jej ekscentryczny i bezkompromisowy styl budzi skrajne emocje.

Helena Bonham Carter to jedna z bardziej utalentowanych i oryginalnych angielskich aktorek. Słynąca z licznych ról w filmach kostiumowych, a później z wielu produkcji Tima Burtona (prywatnie jego żona), swoje doświadczenie wyraźnie wykorzystuje we własnych stylizacjach. Jej eklektyczny, kampowy styl zawiera w sobie motywy wiktoriańskie połączone z punkowymi czy gotyckimi. Jest chaotyczny, trochę niechlujny, jednocześnie teatralny. Takie połączenia są typowe dla angielskiego stylu spod znaku Vivienne Westood . Brytyjki mają wyjątkową zdolność do zestawiania teoretycznie niepasujących do siebie ubrań.

Helena, ze względu na arystokratyczne pochodzenie i specyfikę swoich pierwszych filmowych ról przez niektórych nazywana jest Angielską Różą. Przez innych czarownicą, dziwaczką, wampirzycą. Sama siebie nazywa "Antychrystem mody" . Twierdzi, że żyje poza strumieniem trendów i śledzących je gwiazdek filmowych. Ubiera się w to, co jej się podoba. Aktorka podkreśla, że odwagi nabrała z wiekiem. Będąc nastolatką każdy przejmuje się opinią innych. Jak ma się 44 lata i dwójkę dzieci, nabiera się dystansu i można się bawić własnym wizerunkiem. Podoba nam się odwaga i bezkompromisowość stylu aktorki. Nawet jeśli czasami wygląda, jakby jej stylistami były własne dzieci .

Styl Dominiki Gawędy - hit czy kit?

Więcej o: