Oryginalne nakrycia głowy

Są coraz częściej doceniane przez polskie gwiazdy. Ich noszenie wciąż wymaga pewnej odwagi, dlatego nie dziwi, że największą zwolenniczką dziwnych nakryć głowy jest Doda.

Ostatnio Doda wystąpiła w programie Tylko nas dwoje w opasce z doczepioną plastikową lalką i z bananem. Dziwne ozdoby do włosów służą jej raczej do wywoływania skandali (laleczkę nazwała Edzią). Wywołują raczej zdziwienie niż zachwyt, ale na pewno pozostają w pamięci.

Dziwne nakrycia głowy często są elementem wizerunku scenicznego. Ich walory jako pierwsza doceniła kiedyś Reni Jusis. Dzisiaj wspaniale je wykorzystuje Maria Peszek.

Wciąż czekamy jednak, aż przyjmą się w wersji eleganckiej i nie będą jedynie narzędziem w rękach skandalistek. Szczególnie, że w nadchodzącym sezonie wciąż będą modne. Zamiast ozdób z piór  i uszów królika nosimy kokardy, w dalszym ciągu popularne są ozdoby w stylu retro - toczki, woalki.

Maria Peszek

Kolekcje wiosna/lato 2010: Luella, Marc by Marc Jacobs, John Rocha (fot. East News/ Zeppelin)

Ozdabiamy głowy!

Projekt: Dolce and Gabbana(wiosna/lato 2009)Projekt: Dolce and Gabbana(wiosna/lato 2009) Dolce and Gabbana fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Więcej o: