Hit czy kit - różowe kosmetyki do makijażu

Kochane przez gwiazdy popkultury, w standardowym środowisku traktowane stereotypowo. Co sądzicie o różowych kosmetykach?

Różowe kosmetyki nieodłącznie kojarzą się z lalkami Barbie, kiczem, złym gustem i infantylnością. Podobnie jak w przypadku ubrań, róż w makijażu traktowany jest stereotypowo i jest nacechowany pejoratywnie. Od jakiegoś czasu Lula i zaprzyjaźniony portal Groszki starają się zmienić postrzeganie tego koloru akcją "Ratujmy róż". Uważacie, że warto?

Kolor ten wybaczamy tylko w niektórych przypadkach . Gdy nosi go ekscentryczna gwiazda muzyki pop, np. Lady Gaga , jest to uznawane za poprawne. Za to, gdy gwiazda pokroju Agnieszki Chylińskiej skorzysta z tej barwy, aż roi się od negatywnych komentarzy . Gdzie jest granica stosowania tego koloru i czy w ogóle powinna taka być?

Hit czy kit - różowe kosmetyki do makijażuHit czy kit - różowe kosmetyki do makijażu fot. AP Photo, BIGPICTURESPHOTO.COM

My uważamy, że róż potrafi mieć klasę , być elegancki, ale i stylowy czy drapieżny. Fuksja pasuje do nowoczesnych kobiet o wyrazistym looku, które nie boją się soczystych barw. Jasne róże najlepiej wyglądają na co dzień i bardzo pasują blondynkom . Starannie nałożone cienie do powiek w tym kolorze dodadzą promienności spojrzeniu , a bladoróżowe paznokcie będą wyglądały schludnie i elegancko . Warto pamiętać, że potraktowanie tego koloru jako przepis na całość wyglądu nigdy nie wyjdzie nam na korzyść. Warto ograniczyć się do jednego lub dwóch elementów makijażu w tej barwie.

Niżej kosmetyczny zawrót głowy w kolorze różowym:

Hit czy kit - różowe kosmetyki do makijażuHit czy kit - różowe kosmetyki do makijażu kolaż Lula.pl

Na kolażu: błyszczyk Playboy, 21 zł (ekobieca.pl); pomadka Christian Dior Dior Addict High Shine kolor 864 Rose Croquis - Sketch Pink, 113 zł (sklep.vea.pl); szminka Lancome Color Fever Roses kolor 334 Lancome Rose, 96 zł (sklep.vea.pl); różowy błyszczyk w naszyjniku Bourjois, 25,99 zł (ekobieca.pl); różowy perłowy lakier do paznokci Konad, 13,42 zł (ekobieca.pl); różowy lakier do wzorków Konad, 25 zł (ekobieca.pl); lakier do paznokcie Dior Vernis, 81 zł (sklep.vea.pl); błyszczyk Glam Star Bell, 9,25 zł (amora.pl); pojedynczy różowy cień Deborah, 33,90 zł (amora.pl); szminka Chanel Aqualumiere kolor 70 Montego, 108 zł (sklep.vea.pl); poczwórne cienie do powiek Dior, 214 zł (sklep.vea.pl); satynowa pomadka do ust Chanel Rouge Allure Laque kolor 78 Phoenix, 127 zł (sklep.vea.pl); poczwórne cienie do powiek Lancome, 153 zł (sklep.vea.pl).

Co Wy sądzicie o różowych kosmetykach?

Anna Szulc

5 rzeczy, które poprawią ci humor

Więcej o: