Kolekcja Loewe - wiosna 2010

Skóra jest jednym z hitów nadchodzącej wiosny, a Stuart Vevers w kolekcji dla Loewe udowadnia, że można z niej zrobić nie tylko kurtki.

Stuart Vevers postanowił spróbować stworzyć kolekcję skórzaną na wiosnę i lato. Wykorzystał zaawansowaną technologię obróbki skóry, by uzyskać finezyjny, nowoczesny efekt. Udało się stworzyć piękne skórzane "topy" . Vevers szukał inspiracji w dziedzictwie hiszpańskiej marki. Wykorzystał skórę w charakterystycznym kolorze musztardowego złota i klasycznej torby Amazona . Oprócz klasycznych modeli toreb pojawiły się także ciekawe torby. Jedna z modelek trzymała w rękach trzy torebki , które wyglądały, jak papierowe torby na zakupy , a w rzeczywistości były zrobione z karmelowej skóry .

W kolekcji jest wiele inspiracji militarnych i sportowych . Żółte daszki zakrywają oczy i spełniają funkcję okularów przeciwsłonecznych. Paleta jest klasyczna, przeważają kolory natury - beże, zielenie, szarości i odcienie brązu, co jest doskonałym nawiązaniem do trendu globtrotera. Vevers wykorzystał też trend bieliźniany . Koszulki wyglądają, jak stanik lub góra od kostiumu kąpielowego, a spod siateczkowych bluzek prześwitywała bielizna w intensywnym kolorze.

Więcej o: