Cążki czy nożyczki do paznokci?

Podpowiadamy na co zwracać uwagę przy zakupie tych akcesoriów do paznokci oraz jak je stosować.

W domu często są jedne nożyczki lub obcinacz do paznokci i dzielą się nim wszyscy. To błąd! Najlepiej mieć swoja akcesoria, by nie przenosić bakterii z jednej osoby na drugą .

Przy wyborze powinniśmy kierować się własną wygodą i dobrą jakością produktu. Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim ostrza!

Produkty słabej jakości są tępe i szarpią paznokieć, zamiast odcinać. Może to doprowadzić do rozdwajania płytki. Akcesoria powinny łatwo sobie radzić nawet z grubymi paznokciami. Stabilne i ostre końcówki sprawią, że zabieg będzie wykonany szybko i możliwie komfortowo. Ich końce powinny być minimalne obłe, by ścinać paznokcie prawie prosto, dzięki czemu zapobiegać ich wrastaniu.

Poręczny kształt

Drugą istotną cechą jest kształt. Produkt powinien być na tyle duży, by wygodnie trzymało się go w dłoniach. Oczka nożyczek powinny spokojnie pomieścić nawet najmniej zgrabne palce, a cążki nie powinny wymykać się z rąk - zapewni nam to bezpieczne użytkowanie.

Jakość wykonania

Każda część powinna być możliwie stabilna i dobrze wyprofilowana. Ważnymi cechami są także nierdzewność oraz antyalergiczność (akcesoria te nie powinny zawierać niklu). Warto zainwestować w obcinacz posiadający płaski pojemniczek na obcięte paznokcie, który łatwo oczyścić.

Do domu z dziećmi

Jeśli ważne jest dla nas bezpieczeństwo, powinnyśmy zainwestować w etui do gilotynki, lub wybrać nożyczki w wersji bezpiecznej z zaokrąglonymi końcówkami. Te drugie też warto trzymać w pokrowcu.

Stosowanie

Paznokcie powinno się obcinać na prosto, żeby nie wrastały. Najlepiej zostawić około 0,5-1 mm "uśmiechu", by nie obciąć za daleko i nie sprawić sobie dyskomfortu. Po każdym użyciu dobrze jest, na wszelki wypadek, zdezynfekować narzędzie.

Niżej przykładowe nożyczki i gilotynki:

Cążki czy nożyczki do paznokci?Cążki czy nożyczki do paznokci? kolaż Lula.pl

Na kolażu: bezpieczne nożyczki do paznokci TopChoice, 4,45 zł (amora.pl); obcinacz do paznokci srebrny szczotkowany TopChoice, 9,66 zł (amora.pl); obcinacz do paznokci srebrny duży TopChoice, 3,86 zł (amora.pl); nożyczki do paznokci TopChoice, 27,65 zł (amora.pl); srebrno-złote nożyczki do paznokci TopChoice, 12,11 zł (amora.pl); obcinacz do paznokci srebrny mały TopChoice, 1,95 zł (amora.pl).

Używacie nożyczek czy cążków do obcinania paznokci? Co preferujecie i dlaczego?

Anna Szulc

Wybielanie zębów metodą nakładkową

Czytaj w Znam.to: Kolejny kosmetyk żerujący na nadziejach kobiet

Więcej o: