Moc korektora do twarzy

Zakryje sińce pod oczami, wszelkie zaczerwienienia, popękane krwinki, krosty czy żyłki - ten wielozadaniowy kosmetyk powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce!

Ten kosmetyk służy do korekty niedoskonałości . Ma wiele form i kolorów. Występuje w barwach naturalnych dopasowanych do skóry, ale także, w bardzo popularnym kolorze zielonym .

Zastanawiacie się jak można wyjść z domu z twarzą w zielone plamy? Otóż ten odcień jest największym specjalistą od tuszowania bardzo widocznych mankamentów, takich jak rozszerzone naczynia krwionośne, mocne zaczerwienienia . Stosujemy do na problem, po czym pokrywamy całą twarz podkładem. Korektora nie widać, podobnie jak niedoskonałości.

Jeśli masz sińce pod oczami , wybierz kosmetyk w kolorze żółtawym lub ewentualnie jasnobeżowym. Stosuj go pod podkład tak, jak to robią makijażyści gwiazd - na całość problemu i odrobinę w wewnętrznym kąciku oka. Taki trik optycznie sprawi, że "nadbagaż" po oczami zniknie.

Na pryszcze producenci oferują korektory antybakteryjne , które pomagają szybciej pozbyć się problemu, zapobiegać i tuszować go. Działają jak punktowy preparat leczący i korektor maskujący w jednym . Zazwyczaj są oferowane w kilku odcieniach pasujących do różnych typów kolorystycznych skóry.

Jeśli wybrałaś już coś dla siebie, warto zastanowić się nad formą i konsystencją . Jeśli chcesz, by efekt krycia był duży, zdecyduj się na bardzo gęsty korektor, np. w sztyfcie. Na lżejsze przebarwienia wybierz kosmetyk w płynie lub musie. Ten pierwszy będzie się nadawał zwłaszcza pod oczy, bo nie będzie się gromadził w zmarszczkach.

Niżej przykładowe kosmetyki dostępne w Polsce:

KorektoryKorektory kolaż Lula.pl

Na kolażu: mineralny korektor w płynie Maybelline, 27,99 zł (nigrini.pl); antybakteryjny korektor Floslek, 9,99 zł (nigrini.pl); korektor Oriflame, 12,90 zł ; korektor w sztyfcie Rimmel, 19,99 zł (nigrini.pl); korektor w musie Maybelline, 21,99 zł (nigrini.pl); antytrądzikowy korektor maskujący Dax, 13,99 zł (nigrini.pl); korektor profesjonalny w emulsji Vipera, 9,99 zł (nigrini.pl); korektor antybakteryjny Dermika, 35 zł (nigrini.pl); zielony korektor Dax, 34,99 zł (nigrini.pl); zielony korektor dla cery suchej i normalnej Vipera, 9,99 zł (nigrini.pl).

Anna Szulc

Hit czy kit: różowe kosmetyki do makijażu

Więcej o: