Pędzel kabuki

Pędzel, który nawet z największej amatorki nakładania pudru zrobi profesjonalistkę. Przedstawiamy szeroki i gęsty pędzel kabuki.

Pędzel kabuki to uwielbiane i propagowane przez makijażystów akcesorium do makijażu. Jest jednym z najporęczniejszych pędzli. Charakteryzuje się bardzo szeroką główką . Prawie zawsze wykonywany jest z miękkiego naturalnego włosia - np. koziego czy krowiego.

Stosowany jest do wszelkich rodzajów pudru - najczęściej mineralnych . Świetnie nadaje się do różu, ponieważ jego zakończenie ścięte jest tak, że nawet najmniej wprawna ręka w mig poradzi sobie z tym niełatwym zadaniem . Trudno z nim przesadzić, a efekt zawsze jest zdumiewająco dobry.

Jego wielkość także jest plusem. Świetnie nadaje się do noszenia w torebce. W kosmetyczce zajmuje mało miejsca, a w łazience stoi stabilnie i do tego interesująco wygląda . Na rynku coraz więcej jest wręcz ozdobnych pędzli - zdarzają się nawet egzemplarze z różowym włosiem, więc nawet najbardziej wybredne znajdą coś dla siebie.

Na kolażu: pędzel Yves Rocher, 34,90 zł (yves-rocher.com.pl); pędzel z bambusową rączką Pixie Cosmetics, 24 zł (kosmedika.com.pl); srebrny pędzel Rhea, 39 zł (biolander.com); pędzel nr 50 Sephora, ok. 40 zł ; czarny pędzel Nars, ok. 237 zł (spacenk.co.uk - wysyła do Polski); złoty pędzel Oriflame, 44 zł (pl.oriflame.com).

Anna Szulc

Wybielanie zębów metodą nakładkową

Więcej o: