ABC pięknych włosów

Zbiór krótkich i łatwych w zastosowaniu porad, które pomogą utrzymać włosy w świetnej formie.

Nadchodzi lato , a wraz z nim nasili się promieniowanie słoneczne, wiatr oraz częstotliwość brania kąpieli w słonej i chlorowanej wodzie. To wszystko może negatywnie wpłynąć na kondycję naszych włosów, dlatego warto przypomnieć sobie podstawowe zasady ich pielęgnacji .

- Używaj odżywek do włosów. Po umyciu użyj standardowej wersji, a jeśli masz bardzo suche lub puszące się włosy dodatkowo zastosuj na koniec wariant w sprayu bez spłukiwania , który ma lekką konsystencję, więc nie obciąży fryzury.

- Raz na tydzień stosuj maseczkę lub olejki na gorąco . Są one silnie skoncentrowane i skutecznie regenerują zniszczone suszeniem czy prostowaniem włosy. Trzymaj ją tak długo, jak zaleca to producent na opakowaniu i dokładnie spłucz , żeby włosy nie były zbyt obciążone, co za tym idzie - nie wyglądały nieświeżo.

- "Ostatnie płukanie" rób chłodnym strumieniem wody , który zamknie łuski włosa , dzięki czemu będą mniej narażone na utratę wody i łatwiej się je rozczesze.

- Wybieraj szczotki z włosiem naturalnym lub z plastikowymi i szeroko rozstawionymi "ząbkami" zakończonymi kuleczkami . Zdecydowanie unikaj wersji metalowych . Najlepiej, żeby kształt szczotki był owalny. Używanie wersji okrągłej przeznaczonej do modelowania sprawi, że włosy będą bardziej puszyste .

- Unikaj palenia papierosów i zdrowo się odżywiaj . Jeśli chcesz w łatwy sposób poprawić kondycję włosów, zastosuj suplement diety ze skrzypem, pokrzywą, drożdżami i witaminami.

- Twoje włosy będą wyglądały dużo lepiej, jeśli będziesz je regularnie podcinać . Rób to co 8-10 tygodni, a zapobiegniesz ich rozdwajaniu i łamaniu.

- Latem stosuj kosmetyki z filtrami UV - większość marek ma takie produkty w swojej ofercie. Zadbają one o połysk, kolor i ogólną kondycję, na którą negatywnie może wpłynąć słona morska woda czy słońce.

- Jeśli masz włosy, na których łatwo tworzą się kołtuny, stosuj spraye ułatwiające szczotkowanie. Czynność zacznij od końcówek i wykonuj ją szczególnie delikatnie. Czesanie świetnie wpływa na połysk włosów , bo roznosi po nich sebum, które w niewielkiej ilości zapobiega także ich przesuszaniu .

Anna Szulc

Nakładkowe wybielanie zębów

Więcej o: