Jessica Simpson na czarnej liście PETA

Organizacja zarzuciła Jessice noszenie ubrań ze skóry węża i w ramach akcji uświadamiającej wysłała gwieździe film o okrutnym traktowaniu gadów. To nie pierwsza gwiazda, która otrzymała taki film. Zobaczcie, kto jest na czarnej liście.

Jessica Simpson niewątpliwie ma słabość do deseniu imitującego skórę węży i krokodyli . Świadczy o tym kolekcja dodatków Jessica Simpson Collection . Większość zaprojektowanych przez aktorkę torebek zrobiona jest z imitacji skóry węża , w mocnych, nienaturalnych kolorach. Jessica więc świetnie wie, jakie możliwości dają sztuczne skóry, również ekonomiczne - torebki kosztują średnio 100 dolarów. Jednak prywatnie aktorka woli skóry naturalne, również zagrożonych wyginięciem gadów.

Jessica Simpson Collection 2010

Wywołała tym niechęć PETA - organizacji działającej na rzecz etycznego traktowania zwierząt. Na czarnej liście organizacji są już między innymi Victoria Beckham , Catherine Zeta Jones, Sarah Jessica Parker , Paris Hilton i Lindsay Lohan .

PETA prowadzi obecnie  akcję przeciwko wykorzystywaniu skór gadów w celu produkcji butów i torebek. Zbiera podpisy pod listami protestacyjnymi do Jimmy Choo i Christiana Louboutina .

Natomiast NIKE i H&M podpisały już deklarację, że nigdy nie będą korzystać ze skór gadów. Ale czy w ich przypadku to jest jakieś wyrzeczenie? Czy kiedykolwiek korzystały?

Jessica Simpson (East News/ Neiman Marcus)

Jessica Simpson (East News)

Peta w Nowym Jorku

Co sądzisz o wykorzystywaniu naturalnych skór do produkcji odzieży?
Więcej o: