Trzy nowe preparaty w linii Iwostin Purritin

Na rynku pojawiły się trzy kosmetyki do cery trądzikowej polskiej firmy Iwostin, która produkuje kosmetyki na bazie wody termalnej z Iwonicza-Zdroju i cieszy się Waszymi dobrymi opiniami. Dla Was przygotowałyśmy opis tych nowości.

"Trądzik jest najczęstszą chorobą skóry, z którą zgłaszają się pacjenci do dermatologa . Problem ten dotyczy głównie młodych ludzi pomiędzy 14 a 19 r. ż., jednak coraz częściej ta granica wiekowa rozszerza się i z trądzikiem zmagają się osoby prawie w każdym wieku . Trądzik może trwać wiele lat, stanowiąc poważny problem estetyczny, a nieleczony często pozostawia po sobie szpecące blizny i przebarwienia . (...)

Częsty błąd popełniany przez pacjentów to stosowanie "agresywnych" preparatów wysuszających, które nasilają łojotok . Skórę należy myć delikatnymi środkami, które nie niszczą płaszcza hydrolipidowego i przywracają jej prawidłowe pH. Warto sięgać po pianki lub żele przeznaczone do skóry trądzikowej, które nie zawierają mydła, natomiast regulują wydzielanie sebum. Ze względu na nadmierną keratynizację ujść mieszków łojowych zalecane jest stosowanie substancji peelingujących, usuwających martwe elementy naskórka - umożliwia to odblokowanie zaczopowanych ujść gruczołów łojowych. Regularne złuszczanie naskórka reguluje wydzielanie łoju, oczyszcza i ściąga rozszerzone pory, rozjaśnia przebarwienia oraz wygładza istniejące już blizny potrądzikowe . (...) Aby zapobiec nadmiernemu przesuszaniu i złuszczaniu skóry, należy również używać kremów nawilżających . W preparatach pielęgnacyjnych dla skóry trądzikowej unika się bardzo tłustych kremów opartych na tłuszczach naturalnych, olejach roślinnych, coraz częściej zastępowane są one przez inne podłoża np. silikonowe. Zmiany grudkowe i krostkowe wymagają dodatkowego korzystania z preparatów przeciwbakteryjnych ." mówi Agnieszka Szewczyk z Kliniki Dermatologicznej WUM.

W oparciu o tę podstawową wiedzę na temat skóry trądzikowej, marka Iwostin, dostępna tylko w aptekach i gabinetach dermatologicznych, rozszerzył swoją linię Purritin o trzy produkty. Dla ułatwienia postanowiłyśmy Wam je opisać wraz cenami i właściwościami, które obiecuje producent :

Trójsferyczny peelingujący żel do mycia Iwostin Purritin Trzy nowe preparaty w linii Iwostin PurritinTrzy nowe preparaty w linii Iwostin Purritin mat. prasowe Iwostin

- posiada 3 rodzaje granulek peelingujących

- delikatnie usuwa zanieczyszczenia

- złuszcza warstwę rogową naskórka

- działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie

- łagodzi podrażnienia

Substancje aktywne:

Physiogenyl , olejek z drzewa herbacianego, wyciąg z aloesu, alantoina, granulki peelingujące z wosku jojoba, granulki z wosku syntetycznego małe, granulki z wosku syntetycznego duże, woda termalna z Iwonicza-Zdroju.

Cena: 30 zł (100 ml)

Chusteczki oczyszczające Iwostin Purritin Trzy nowe preparaty w linii Iwostin PurritinTrzy nowe preparaty w linii Iwostin Purritin mat. prasowe Iwostin

- działają przeciwbakteryjnie

- oczyszczają skórę

- są wygodne w użyciu

- nie zawierają alkoholu

- łagodzą podrażnienia

- regulują złuszczanie naskórka

- nawilżają

Substancje aktywne:

Olejek z drzewa herbacianego, Physiogenyl , wyciąg z aloesu, alantoina, woda termalna z Iwonicza-Zdroju.

Cena: 26 zł (14 sztuk)

Krem przywracający nawilżenie Iwostin Purritin Rehydrin 3 nowe produkty Iwostin3 nowe produkty Iwostin mat. prasowe Iwostin

- nawilża skórę

- łagodzi podrażnienia

- chroni przed utratą wody

- uzupełnia braki w cemencie międzykomórkowym

- odbudowuje barierę hydrolipidową

- nie nasila łojotoku

- nie zatyka porów

- nie powoduje powstawania zaskórników

Substancje aktywne:

hialuronian sodu, vegetal ceramides, skwalen, alantoina, woda termalna z Iwonicza-Zdroju

Cena: 30 zł (75 ml)

Kiedyś przetestowałyśmy krem do cery wrażliwej i odwodnionej tej marki. Wasze opinie były zachęcające ( TUTAJ ). Stosowałyście już kosmetyki do cery trądzikowej firmy Iwostin? Jak się sprawdziły?

Jak rozpoznać podróbki perfum?

Czytaj w Znam.to: Świetna szczoteczka rozdzielająca rzęsy i gwarantująca wydłużenie!

Więcej o: