Puszyste fryzury w stylu Kasi Struss dla Versace

Pisałyśmy już o sesji zdjęciowej dla Versace z udziałem Kasi Struss - tym razem postanowiłyśmy skupić się na puszystej fryzurze, która wydaje się kontrowersyjna, ale można z niej zrobić wersję na co dzień.

Kasia Struss na każdym zdjęciu z sesji Versace ma na głowie, kolokwialnie opisując, "pudla" . Fryzura ta dodała charakteru i dynamizmu fotografiom , a nam zwyczajnie się spodobała. W latach dziewięćdziesiątych pojawiały się, już szczątkowe, fryzury tego typu na ulicach. Wtedy miano podstawowego akcesorium do włosów nosiła nie prostownica a karbownica .

Bardzo puszyste fryzury lubi także Lady Gaga . Miała taką między innymi na słynnej sesji zdjęciowej wykonanej przez Davida la Chapelle :

Lady Gaga Lady Gaga  Fot. David la Chapelle

Piosenkarka najczęściej wybiera jednak peruki , które są odpowiednio tapirowane i układane. My proponujemy "pudla w wersji light" .

Wystarczy uczesać włosy najbanalniej jak się da - czyli zrobić przedziałek na środku . Całość kosmyków, lub tylko ich połowę - zależnie od koncepcji - pokarbować .

Żeby osiągnąć ciekawszy efekt , albo zwyczajnie w sytuacji braku karbownicy , można zapleść różnej grubości warkoczyki lub dobierane i zostawić je na noc. Rano rozplątać i prysnąć utrwalającym lakierem .

Niżej przykłady karbownic dostępnych w polskich sklepach internetowych:

KarbowniceKarbownice kolaż Lula.pl

Na kolażu: karbownica Rowenta, 114,99 zł (electrosharks.pl); karbownica Eldom, 29,76 zł (artpront.pl); karbownica MPM, 59 zł (dommarket.pl); karbownica ceramiczna Rowenta, 135 zł (electrosharks.pl).

Co sądzicie o puszystych, rozpuszczonych i karbowanych włosach? Uważacie, że ta fryzura się znowu przyjmie czy zdecydowanie jest zbyt ekscentryczna i nie nadaje się na ulice?

Anna Szulc

Problem: rozdwajające się paznokcie

Czytaj w Znam.to: Pobudzająca konsystencja i odświażający zapach kremu idealne na początek dnia!

Więcej o: