Warkocz a la Jean Paul Gaultier

Pośród naturalnie wyglądających fryzur - rozpuszczonych, lekko falowanych czy sprawiających wrażenie nieładu, Jean Paul Gaultier postanowił się wybić i postawić na warkocz inny niż wszystkie.

Kolekcja domu mody Jean Paul Gaultier zaskakuje - nie tylko pod względem mocno bieliźnianych kreacji, ale także fryzur. W tym sezonie wybiegi zostały zdominowane przez te o prostym i naturalnym wyglądzie. Pojawiały się rozpuszczone włosy "od suszarki", luźno splecione koki, które wyglądały jak potargane wiatrem, proste kitki i warkocze. Projektant postanowił wybić się z tłumu i postawił na dopracowaną i mocno wystylizowaną fryzurę .

Warkocz a la Jean Paul GaultierWarkocz a la Jean Paul Gaultier Fot. East News

Fryzjerzy na pokazie Jean Paul Gaultier postawili na modny i opisywany przez nas wcześniej warkocz - za to w jakim wydaniu! Modelki miały włosy zaczesane idealnie gładko lub zrobione dobierane niczym u gwiazd NBA . Wiązanie zostało wykonane wysoko z boku głowy, a z niego dodatkowo "wyrastał" warkocz, który nie był zakończony gumką.

Do zrobienia takiej fryzury proponujemy poprosić drugą osobę , która ma wprawę w robieniu takich splotów i to nie tylko tych najprostszych idących prostymi liniami w tył. Modelki na pokazie miały dobierane idące łukiem w bok . Najprościej ujarzmić włosy pastą lub woskiem modelującym , by się trzymały i nie wychodziły ze splotu. Końcówkę warkoczyka, jeśli chcemy trzymać się oryginalnej wersji, zamiast związać gumką, "sklejmy" mocno utrwalającą pastą i dodatkowo lekko spryskajmy ją mocno utrwalającym lakierem.

Niżej przedstawiamy propozycje past do modelowania włosów z polskich sklepów internetowych, które mogą bardzo pomóc przy wykonywaniu fryzury a la Jean Paul Gaultier :

Warkocz a la Jean Paul GaultierWarkocz a la Jean Paul Gaultier kolaż Lula.pl

Na kolażu: modelująca pasta do włosów Loreal, 19,99 zł (nigrini.pl); pasta modelująca Biosilk, 45,55 zł (amora.pl); pasta modeliująca Got2B, 20,62 zł (amora.pl); pasta modelująca Jonanna, 6,93 zł (amora.pl); wosk do włosów nabłyszczający Taft, 17,99 zł (nigrini.pl); pasta modelująco-stawiająca do włosów Profi Silk, 9,99 zł (nigrini.pl).

Anna Szulc

Dieta South Beach

Czytaj w Znam.to: Mineralny puder do cery tłustej i trądzikowej

Więcej o: