Kolekcja Derek Lam - wiosna 2010

Derek Lam stworzył kolekcję zainspirowaną amerykańskimi latami 40., w której znalazły się kobiece sukienki i eleganckie kostiumy odkrywające nogi.

Projektant postawił na odkrywanie nóg . Niezależnie czy jest to sukienka, spódnica, czy kombinezon, każda z rzeczy kończy się nad kolanami, a większość nawet w połowie ud. Modne od kilku sezonów mini szorty Derek Lam zamienił w bluzki z majtkami, które przypominają body lub kostiumy kąpielowe. Odważne kobiety mogą nosić te mini kombinezony samodzielnie, a te mniej pewne swoich walorów potraktują je jako eleganckie bluzki.

Projekt: Derek Lam (wiosna/lato 2010)Projekt: Derek Lam (wiosna/lato 2010) Derek Lam fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

W kolekcji Dereka Lama oprócz jednokolorowych projektów, zwłaszcza w plastelowych barwach i klasycznym połączeniu bieli z czernią pojawiły się też wzorzyste materiały - modny w tym seoznie motyw kwiatów i gwiazdy, które nieodłącznie kojarzą sie z amerykańską modą. Jednym z ciekawszych projektów jest delikatna bluzka i białe spodnie z wysokim stanem . Warto też zwrócić uwagę na nietypowe połączenia - małych gwiazdek wyglądających, jak groszki z kolorowymi kwiatami oraz na błyszczącą sukienkę z białą góra i niebieski dołem.

Projekt: Derek Lam (wiosna/lato 2010)Projekt: Derek Lam (wiosna/lato 2010) Derek Lam fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Fasony są kobiece, sukienki i bluzki podkreślają sylwetkę. Derek Lam inspirował się Asbury Park, Rehoboth Beach i innymi miejscami wakacyjnych wyjazdów ze wschodniego wybrzeża. Projektant zabiera nas na plażę i robi to w świetnym stylu.

Więcej o: