Estrella Archs opuszcza Ungaro

To była kwestia czasu. Zakończono współpracę z Lindsay Lohan, z firmy Ungaro odszedł wieloletni dyrektor zarządzający Mounir Moufarrige, a teraz pokład opuszcza główna projektantka Estrella Archs.

Dzień po tym, jak w mediach pojawiła się informacja, że właściciel marki Emanuel Ungaro - Asim Abdullah szuka nowego projektanta, Estrella Archs ogłosiła, ze opuszcza firmę.

Estrella Archs ogłosiła, że rezygnuje z pracy jako główny projektant w Emanuel Ungaro z powodu braku porozumienia między nią a dyrekcją kreatywną marki. Estrella Archs będzie kontynuować rozwój swojej własnej marki, utworzonej w 2007." - powiedział rzecznik projektantki.

Zarząd firmy szuka nowego dyrektora kreatywnego, a według doniesień możliwe, że będzie to Giles Decon . Asim Abdullah i jego doradcy spotkali się z Brytyjczykiem w ubiegły piątek na lunchu, jednak projektant nie potwierdza doniesień, że dołączy do Ungaro. Firma jest w fatalnej sytuacji finansowej i wizerunkowej. Ma 25 milionów dolarów długu , a częsta zmiana projektanta sprawiła, że marka straciła wielu klientów. Od 2002 roku projektowaniem zajmował się Giambattista Valli , a po jego odejściu w 2005 roku zastąpił go Vincent Darre . Później stanowisko głównego projektanta zajął Peter Dundas , następnie Esteban Cortazar , a na końcu Estrella Archs z doradcą modowym - Lindsay Lohan . W ciągu czterech lat w firmie pracowało czterech projektantów. Według doniesień właściciel firmy szuka teraz projektanta, który ma doświadczenie w tworzeniu wysokiej mody. Cokolwiek to znaczy.

Estrella Archs i Lindsay LohanEstrella Archs i Lindsay Lohan Estrella Archs i Lindsay Lohan fot. EAST NEWS

Początkowo mówiono o sprzedaży marki. Asim Abdullah zaprzecza, ale niezwykle ciężko będzie naprawić błąd, jakim było zatrudnienie Lindsay Lohan . Kontrakt został podpisany na dłuższy okres i podobno gwiazda przez następne trzy lata będzie dostawać od firmy 1,5 miliona dolarów rocznie. Do tego dochodzą długi i spadek sprzedaży. Firma chce się ratować nowym projektantem , ale dopóki Abdullah będzie podejmować nieprzemyślane decyzje, to nie ma szans na spektakularny sukces.

Limitowane kolekcje gwiazd - jak to działa?

Więcej o: