Pleciemy warkocze

Zadziorne asymetryczne, kłosy, zaplatane z tyłu głowy, lub nad czołem. Czas zapleść warkocze!

Warkocze są dziś bardzo modną fryzurą . Możemy je nosić zarówno na co dzień: do pracy, szkoły, jak również na wielkie wyjścia, gdy chcemy spektakularnego efektu. Zarezerwowana dla kobiet z długimi włosami pasuje do każdego typu urody.

Może nadać twarzy łagodnego, naturalnego wyrazu sprawić, że wyglądamy romantycznie, lub w wydaniu ekstrawaganckim być niebanalnym i ciekawym. Różni się od zwyczajnej fryzury i przyciąga wzrok, a o to przecież nam chodzi!

Paryż postawił na warkocze w najróżniejszych kombinacjachParyż postawił na warkocze w najróżniejszych kombinacjach fot.Shutterstock

Znany stylista fryzur Robert Kupisz poleca je na ten sezon jako bardzo modne:

Warkocze bardzo dobrze wyglądają, bo nadają lekkości i świeżości. Są dziewczęce. Na ten sezon można poszaleć, choć nie proponowałbym warkoczy bardzo dojrzałym kobietom".

Sposobów na zaplecenie warkoczy jest wiele. Można go zostawić luźno na karku, z boku głowy, zaraz nad uchem i przerzucić do przodu przez ramię. Można zrobić dwa warkocze, lub koszyczek wokół głowy.

Oto kilka propozycji najmodniejszych w tym sezonie:

- kobiety o regularnym kształcie głowy będą dobrze wyglądały w ścisłym warkoczu upiętym wysoko. Najpierw robimy kucyka w wydaniu klasycznym, związujemy go gumką, a potem zaplatamy.

- polecane są również warkocze łączone z wysoką, natapirowaną górą, oraz zaczesaną na czoło grzywką,

- w wydaniu rock & roll'owym zrób warkocz z irokezem, czyli natapirowanym pasmem włosów biegnącym od czoła, a kończącym się z tyłu głowy,

- modne są również luźne warkocze zaplecione z nieco potarganych włosów,

- włosy związane w koński ogon można przewiązać wstążką, a następnie rozdzielić włosy na dwie części, a wstążkę potraktować jako trzecią i zapleść warkocz

fot.shutterstockfot.shutterstock fot.shutterstock

Sposobów jest wiele. A więc gumki w dłoń i szalejemy!

5 wskazówek dla kręconych włosów

Wskazówki dla kręconych włosówWskazówki dla kręconych włosów Fot. Shutterstock

Więcej o: