Gwiazdy noszą podróbki

Podróbki są pokusą nie tylko dla osób, których nie stać na oryginalne marki. Gwiazdom również zdarzało się ulec taniemu blichtrowi. Wprawdzie zaoszczędziły kilkaset dolarów, ale naraziły się na publiczną śmieszność. Czy było warto?

Znana osoba z podróbką to najbardziej łakomy kąsek dla mediów. Noszenie podróbek uchodzi za szczyt obciachu, świadczy o chciwości, braku klasy i gustu . Jest nieetyczne . Gwiazdy przeważnie stać na oryginalne produkty, czasami wręcz dostają je za darmo. Niektóre osobiście znają projektantów najchętniej podrabianych marek. A mimo to narażają się na społeczną krytykę i pośmiewisko mediów.

Najczęściej podrabiane marki to Louis Vuitton , Chanel , Prada, Dolce&Gabbana . Kilka lat temu informacja o tym, że Britney Spears nosi fałszywą torebkę Chanel obiegła cały świat. Z fałszywką Louisa Vuittona nakryto Annę Kournikovą . Nicole Richie podobno przez długi czas nie rozstawała się z podróbką Balenciagi . Jednak potrafiła wyciągnąć wnioski z tego doświadczenia , ponieważ teraz nie rozstaje się z oryginałem.

Paris Hilton na wakacjach w AustraliiParis Hilton na wakacjach w Australii Rex Features/ East News

Kiedy 3 lata temu Paris Hilton pokazała się na plaży w Australii w kolorowym bikini LV , na światowych forach przez kilka miesięcy trwała debata dotycząca jego oryginalności. Zakończyła się dosyć zabawnym wnioskiem. Przedstawiciel Louis Vuitton publicznie ogłosił,że

jest mało prawdopodobne, żeby taka gwiazda jak Paris nosiła podróbkę.

Ta argumentacja była trochę zaskakująca, skoro sam pracownik marki założył oryginalność swojego produktu, tylko dlatego, że nosiła ją znana osoba.

Najbardziej melodramatyczna podróbkowa historia dotyczy Courtney Love i Karla Lagerfelda . W 2007 roku na urodzinach Paris Hilton Courtney Love pojawiła się w podrabianej sukience z wiosennej kolekcji haute couture Chanel . Wydarzenie to obiegło media i dotarło do Karla Lagerfelda. Okazało się, że stylistka Courtney anulowała oryginale zamówienie na tę suknię i podsunęła nieświadomej wokalistce podróbkę. Love wielokrotnie przepraszała Lagerfelda, z którym zawsze była w dobrych stosunkach. Powiedziała, że prędzej by chodziła nago, niż założyła podróbkę. Lagerfeld był bardzo wyrozumiały wobec gwiazdy:

Biedna dziewczynka nigdy nie widziała prawdziwej sukni z kolekcji haute couture. Ktoś jej wmówił, że tamta sukienka była oryginalna. To nie jej wina, tylko wina tej okropnej stylistki!

Paris Hilton na wakacjach w AustraliiCourtney Love (East News)

Po wyjaśnieniu sprawy powiedział o Courtney wiele miłych słów i "na zgodę" zrobił jej sesję do Harper's Bazaar. Na jednym ze zdjęć piosenkarka ma na sobie oryginalną wersję feralnej sukni. Obok niej stoi stylistka i poprawia detale sukni.

Paris Hilton na wakacjach w AustraliiCourtney Love, fot. Karl Lagerfeld, Harper's Bazaar

To nie pierwszy przypadek, kiedy za obieg fałszywek wśród gwiazd odpowiedzialni są styliści. Podobno nieraz zdarzało się, że okradali swoich pracodawców biorąc pieniądze za oryginał i dając im podróbkę.

Noszenie podróbek jest nagminnym zjawiskiem w Polsce . Niestety rodzime gwiazdy nie mogą oskarżyć swoich stylistów, bo ich przeważnie nie mają. Może dlatego decydują się na eksponowanie tandetnie wykonanych logo i narażają się na śmieszność . W każdej sieciówce znalazłyby 100 ładniejszych torebek. Naczelną polską sympatyczką podróbek jest Anna Samusionek , którą widywano z nieoryginalnymi torebkami Louis Vuitton, Dolce&Gabanna, Dior.

Anna SamusionekAnna Samusionek Kapif

Anna Samusionek, Dawid WolińskiAnna Samusionek, Dawid Woliński Kapif

Anna Mucha kiedyś dumnie chodziła z niebieską podróbką Hermes Birkin. Weronika Książkiewicz wybrała prawie Pradę , a Joanna Koroniewska torebkę silnie zainspirowaną Chloe Paddington Tote .

Joanna KoroniewskaJoanna Koroniewska Kapif

W lutym najbardziej ostentacyjnym logo Chanel pochwaliła się Joanna Brodzik .

Joanna BrodzikJoanna Brodzik Kapif

Na szczęście ta sytuacja się zmienia. Świadomość, że noszenie podróbek jest nieetyczne i jest obciachem dociera do coraz większej rzeszy ludzi. Gwiazdy z podróbkami to gatunek na wymarciu.

Fałszywy luksus

Podróbki torebekPodróbki torebek famespy.com

Więcej o: