Modelki: Constance Jablonski

Constance Jablonski podczas pokazów wiosna/lato 2010 pobiła wszystkie modelki - przynajmniej w liczbach. Na wybiegu pokazała się w aż 72 odsłonach.

Inne liczby istotne w dossier tej modelki to 180 cm wzrostu i wymiary 87-59-89 . Constance ma 20 lat i pochodzi z Lille w północnej Francji. Wydawało się, że pisana jest jej rola tenisistki, ale w wieku 16 lat wzięła udział w konkursie Elite Model Look , co odmieniło jej życie. Constance została tam zauważana przez ludzi z branży mody i udało jej się podpisać kontrakt z agencją Elite.

Constance Jablonski - BCBG Maz Azria (wiosna/lato 2009)Constance Jablonski - BCBG Maz Azria (wiosna/lato 2009) Constance Jablonski fot. EAST NEWS

Dzisiaj podpisuje bardziej lukratywne kontrakty. Niedawno świat obiegła nowina, że wraz z Liu Wen będzie prezentować kosmetyki Estee Lauder . Jak stwierdza wiceprezes marki, "Estee Lauder zawsze poszukiwało piękności odzwierciedlających urodę i piękno swojego pokolenia. Constance i Liu są pięknościami naszych czasów. Obie od razu przykuły uwagę świata mody i kosmetyków". Jednak nie tylko to wydarzenie połączyło drogi Constance i Liu. Modelki dzielą też okładkę marcowego numeru chińskiego Vogue'a , są również twarzami wiosennej kampanii CK by Calvin Klein .

Constance Jablonski i Liu WenConstance Jablonski i Liu Wen fot. materiały prasowe

Constance zadebiutowała na pokazie BCBG Max Azria podczas Tygodnia Mody w Nowym Jorku we wrześniu 2008 roku . W Mediolanie otworzyła i zamknęła pokaz Blugirl by Blumarine , grała też pierwsze skrzypce podczas prezentacji La Perla . Od tamtego czasu minęło ledwie ponad półtora roku, a Constance z nowicjuszki przeistoczyła się w modelkę rozchwytywaną przez projektantów.

Constance JablonskiConstance Jablonski Constance Jablonski fot. EAST NEWS

Kulminacyjny moment przypadł we wrześniu 2009 , kiedy uczestniczyła w pokazach na wiosnę/lato. W przebytych kilometrach mogłaby wówczas dorównywać naszemu chodziarzowi Korzeniowskiemu. Z tą różnicą, że ona swój dystans pokonała na wysokich szpilkach, a on w wygodnych adidasach. Ta sportowa analogia nie jest przypadkowa. Co najlepiej wspomina Constance z tamtego okresu?

"Na pokazie Yohji Yamamoto spotkałam Zinedine'a Zidane, który wykopywał piłki w finale. We Francji to ktoś na miarę Boga." - wyznała podekscytowana modelka.

Constance będzie wkrótce miała problem, by pomieścić w domu wszystkie magazyny mody, dla których pozowała. Ta piękność wielokrotnie była obecna w niemal wszystkich edycjach "Vogue'a". Jej sesje zdjęciowe publikowano również w takich tytułach, jak francuskie "Numero", amerykańskie "W", "V", "Interview" i "Allure", włoska "Marie Claire" i "Amica" oraz brytyjskie "i-D" i "Pop".

Constance Jablonski  - Vogue Portugal maj 2009Constance Jablonski - Vogue Portugal maj 2009 Constance Jablonski fot. skan własny

Gdy w 2009 roku kontrakt reklamowy zaproponowało jej D&G , Constance musiała rozpierać duma. Została twarzą tej marki, a zdjęcia do kampanii robił jej sam Mario Testino . Następne w kolejce ustawiło się Moschino , Topshop i Donna Karan . A jak się miewa Constance tej wiosny ? Właśnie podziwiamy ją w kampaniach Alberty Ferretti , przy której współpracowała ze Stevenem Meiselem , a także CK by Calvin Klein - w tym przypadku jej wdzięki uwiecznił Craig McDean .

Constance Jablonski Moschino fall 2009/2010Constance Jablonski Moschino fall 2009/2010 Constance Jablonski fot. mat. prasowe

Cechami, które ujęły nas w Constance, są błękitne oczy , słodki francuski akcent i oczywiście polsko brzmiące nazwisko. Modelka nie uszła też uwadze style.com , bowiem portal zakwalifikował ją do grona największych odkryć ostatnich miesięcy . W zestawieniu znalazła się ponadto Jacquelyn Jablonski , ale obie dziewczyny w żaden sposób nie są ze sobą spokrewnione.

Constance JablonskiConstance Jablonski Constance Jablonski fot. EAST NEWS

Constance twierdzi, że w ostatnim czasie niesłychanie dojrzała. Przeprowadziła się do Nowego Jorku , miasta, imponującego jej swoją energią. Chodzi tam na broadwayowskie przedstawienia, niemniej, wciąż tęskni za swoim pianinem. I chociaż najwięcej czasu spędza w Nowym Jorku, to Paryż uważa za najpiękniejsze miejsce na Ziemi.

Andrzej Grabarczuk

Constance Jablonski - Old film look / Model Mix Preview

Constance Jablonski jesień/zima 2010/11

Nine West Spring/Summer 2010 Behind The Scenes

Więcej o: