Jak dobierać cienie do koloru oczu?

To nieprawda, że zawsze powinno się dobierać kolor cieni do koloru oczu. Przygasi to ich odcień. Używajmy raczej kolorów dopełniających i podkreślających ich kolor.

T rendy w kolorach makijażu ciągle się zmieniają. A firmy kosmetyczne prześcigają się w w pomysłach na wiosenny i letni Look.

Jednak przy zakupie warto się zastanowić jakie kolory będą nam pasowały najlepiej i jaki efekt chcemy osiągnąć.

Jeśli zależy wam na tym, aby makijaż oka był bardziej widoczny , najlepiej wybrać kontrastujące kolory.

Jeśli chcesz, aby były delikatnie podkreślone - zdecyduj się raczej na bardziej harmonijne i stonowane barwy.

Im bardziej wybrany kolor będzie się odróżniał od naszej tęczówki - tym makijaż oka będzie wyraźniejszy.

1) Oczy niebieskie

Do niebieskich oczu pasuje wiele kolorów cieni. Ważne, by dobrać dla siebie najlepszy odcień. Podkreślą i uwidocznią je na pewno kolory złota, ciepłe odcienie brązu, rdzawy, oraz fiolet . Na niebieskich oczach świetnie prezentuje się również make up w stylu smoky eyes . Kolor dopełniający, który da nam silny kontrast to pomarańcz, natomiast ciemne róże, żółcie i zielenie będą kolorami harmonijnymi.

2) Oczy piwne

Chcąc uzyskać kontrast przy takim kolorze, można śmiało sięgać po mocne i zdecydowane kolory, takie jak: granatowy, pistacjowy, lodowaty błękit, czarny, fioletowy (ciemniejszy odcień), dla dopełnienia użyj niebieskiego

Cienie możemy nałożyć w następujący sposób: zacznij od środka powieki kierując się do zewnętrznego kącika, delikatnie rozetrzeć w kierunku brwi. Z kolei w wewnętrznej części powieki możesz nałożyć złocistego, lub błyszczącego jasnego cienia. Doda to twojemu spojrzeniu blasku.

Odcieniami harmonijnymi w tym przypadku będą: brązy, brzoskwinie, oraz korale.

3) Oczy brązowe

Dla kontrastu użyj szarego, czarnego, zielonego, lub na przykład purpurowego.

Odcieniem harmonijnym będzie czerwień i pomarańcz. Ale uwaga z tymi kolorami, gdy nasze oczy są zaczerwienione lub mamy spuchnięte powieki oczach będą to dodatkowo podkreślały. Kolor dopełniający to również niebieski.

4) Oczy zielone

Kontrastem będą dla nich kolory: czarny, fioletowy, miedziany i brązowy, natomiast harmonijnym żółty i błękitny. Odcień dopełniający będzie ciepłym kolorem.

Rada:

Dobrze dobrany kolor cieni - modeluje nam oko. Uzyskujemy pożądany efekt optyczny. Ciemne kolory (przydymiony szary i czekoladowo-brązowy ) nieznacznie zmniejszą oko, ale bardzo wyraźnie podkreślą jego kształt. Jeśli mamy duże oczy używajmy ich bez obaw - nasze spojrzenie nabierze wówczas głębszego wyrazu.

Przy małych powiekach korzystniej wyglądają kolory powiększające oczy takie jak: beż, błękit czy też przykładowo kolory bzu.

Katarzyna B.

A jakie są WASZE ulubione kolory?

Zobaczcie:

Wasze recenzje kredek do oczu

fot. Shutterstock

Więcej o: