Prawdy i mity o pierwszych zmarszczkach

Nie da się walczyć z upływającym czasem, ale to jak traktujesz swoją młodą skórę dziś - będzie miało wpływ na to jak się starzeje. Dowiedz się co szkodzi, a co pomaga!

Być może problem zmarszczek nie jest czymś co spędza ci sen z powiek. Nie mniej jednak to, jak traktujesz skórę twarzy w młodości - będzie miało swoje rezultaty w zapobieganiu ich przedwczesnemu pogłębieniu się.

Wiele jest programów, pomysłów i przede wszystkim kosmetyków, które działają przeciwzmarszczkowo.

Warto jednak zapoznać się z kilkoma prostymi faktami i uchronić przed mitami.

Poznaj kilka z nich:

1) Istnieje powszechne przekonanie, że produktów przeciwzmarszczkowych powinno się zacząć używać dopiero w momencie kiedy pojawią się zmarszczki.

Nie jest to do końca prawdą. Naturalnie nie powinnyśmy wpadać w panikę, ale po kosmetyki wzmacniające skórę powinnaś sięgnąć zanim dostrzeżesz pierwsze oznaki.

- używaj kremów z filtrami UV,

- używaj kremów dostosowanych do swojego wieku.

Pamiętać należy, że znacznie łatwiej przeciwdziałać , aniżeli później zmagać się z oznakami upływu czasu.

Jak zlikwidować zmarszczkiJak zlikwidować zmarszczki fot. Shutterstock

2) Od kremów przeciw zmarszczkom mogą pojawić się pryszcze.

Jest to prawda. Ale tylko wtedy, jeżeli kremów używasz niewłaściwie. Nie nakładaj na twarz zbyt dużej ilości kosmetyku. Nie należy też mieszać niektórych składników na przykład serum z witaminą C, a potem kremu z kwasem glikolowym. Zwiększa to bowiem ryzyko powstania stanu zapalnego i wyprysków na skórze.

Lepiej rano: użyj kremu nawilżającego z antyoksydantami

Wieczorem: użyj kremu z retinolem

3) Czy picie alkoholu uszkadza skórę?

Tak. Nie chodzi oczywiście o kilka drinków raz na jakiś czas. Wiemy jednak doskonale jaką skórę mają ludzie nadużywający alkoholu. Poza tym sama możesz zaobserwować stan swojej cery po całonocnej imprezie. Przede wszystkim alkohol odwadnia organizm . Skórę również. Przesuszenie skóry powoduje pogłębienie linii zmarszczek. Sprawia również, że krew napływa do twarzy, a to z kolei może osłabiać naczynia krwionośne. Serum z witaminą C jest w takich wypadkach szybkim i skutecznym rozwiązaniem.

Jak zlikwidować zmarszczki

4) Krem przeciwzmarszczkowy powoduje szczypanie, lub swędzenie? Czy coś jest nie w porządku?

Zdarza się to dość często. Zaczerwienie lub szczypanie są jednak zwykle niegroźne . jeśli przez dłuższy czas nie ustępuje oznacza, że krem może być dla nas zbyt silny. Niektóre składniki kosmetyku mogą na początku wywoływać taką reakcję. Lecz zwykle skóra się do nich przyzwyczaja, a podrażnienia znikają. Jeśli się utrzymuje spróbuj przemyć delikatnie twarz mleczkiem, jeśli to również nie pomaga - może być to oznaka alergii.

5) Z marszczki bę dą mniej widoczne jeśli często będzie się stosować czystą esfoliację (złuszczanie)?

To nieprawda. Nie do końca, ponieważ jeżeli będziesz złuszczała skórę zbyt często i zbyt agresywnie może to naruszyć ciągłość naskórka i zwiększyć suchość. W związku z czym nie dość, że zmarszczki będą wówczas bardziej widoczne, to skóra może utracić jędrność. Peeling tak! Ale wybierz produkty działające łagodnie i stosuj je 2 razy w tygodniu, aby usunąć martwy naskórek, rozjaśnić skórę. Umożliwia to kolejnym kosmetykom lepsze wchłanianie.

6) Czy nadmiar słodyczy przyśpiesza starzenie się?

Tak. Zbyt duża ilość węglowodanów może wpływać na stan skóry. Zaostrzać istniejące stany zapalne. Jedzenie słodyczy najlepiej zrównoważyć jedzeniem pokarmów bogatych w antyoksydanty.

Jak zlikwidować zmarszczki

Jeśli drobne zmarszczki już się pojawiły mamy radę:

- użyj korektora wypełniającego zmarszczki z kwasem hialuronowym . Aplikuj go na linie wokół oczu i linie czoła. Optycznie wypełni to wgłębienia,

Jak zlikwidować zmarszczki Astor, Age Vitality, korektor w pedzlu, cena: 29zł

- nie używaj produktów mocno matujących. Lepiej zaopatrz się w korektory, podkłady i pudry zawierające pigmenty odbijające światło. Takie produkty łagodzą linie mimiczne i podkreślają kontur twarzy zbytnio jej nie nabłyszczając.

Katarzyna B.

Kremy z kwasem hialuronowym

Jak zlikwidować zmarszczkifot. Shutterstock

Więcej o: