Uwodzicielska linia eyelinera

Eyeliner jak żaden inny kosmetyk do makijażu oczu dodaje kobiecemu spojrzeniu wyrazistości i głębi. Ukryje zmęczenie, wydłuży optycznie rzęsy i będzie idealnym wykończeniem makijażu oka.

Precyzyjnie narysowana kreska sprawia, że nasze oko staje się bardziej tajemnicze i uwodzicielskie.

Długość, grubość i kolor kresek zależą oczywiście od naszej wyobraźni, należy jednak pamiętać, że o ostatecznej linii eyelinera powinien zadecydować kształt twoich oczu.

1) jeśli są osadzone blisko siebie - podkreślaj raczej zewnętrzne kąciki oczu. Możemy je optycznie oddalić - zaczynając rysowanie naszych kresek bądź od połowy, bądź na długości 2/3 powieki.

2) natomiast te zbyt od siebie oddalone przybliżymy do siebie kreskami zaczynającymi się od wewnętrznej strony powieki.

3) gdy są okrągłe - nadaj im bardziej podłużny kształt.

4) z kolei im powieka jest większa, tym większe mamy pole do popisu. Możemy zdecydować się na bardziej spektakularny efekt.

Jeżeli chcemy, aby nasz makijaż był delikatny i naturalny , możemy narysować cienką kreseczkę. Nada wówczas naszemu spojrzeniu delikatnej wyrazistości, nie rzucając się za nadto w oczy.

Przy rysowaniu kreski eyelinerem zwróćcie uwagę na to, by kreska biegła tuż przy linii rzęs.

Równość

Eyeliner nie lubi niedociągnięć!! Zatem jeśli macie problemy z narysowaniem kreski eyelinerem - zacznijcie ćwiczenia od narysowania linii kredką. Bądź zdecydujcie się na początek na eyeliner w ołówku. Oczywiście nie będzie to jednak ten sam efekt. Kreska nie będzie tak intensywna, ani tak trwała.

Pomocne będzie wykorzystanie niezawodnego triku makijażystów:

- naciągnij górną powiekę, unosząc jej zewnętrzny kącik ku brwi. Na napiętej skórze delikatnie naszkicuj kreski. Gdy na obu powiekach linia będzie wyglądała identycznie - popraw je śmiałym pociągnięciem eyelinera.

W wydaniu klasycznym:

Czerń i eyeliner no ponadczasowe połączenie. Świetnie wygląda zarówno zarówno w makijażu dziennym, jak i wieczorową porą. Jest świetnym dopełnieniem makijażu typu smoky eyes.

W gotowości na kolor:

Aby urozmaicić swój makijaż (również ten dzienny) zdecydujmy się na kolorowy eyeliner. Narysuj nim kreskę, dokładnie w taki sam sposób w jaki malujesz czarną. Podkreślą one kolor twoich oczu i będą wyglądały bardziej radośnie. Jest to szczególnie fajna propozycja na sezon wiosenny i letni.

Kreska powinna być ostatnim elementem makijażu oka. Nakładamy go na cienie, lub jeśli ich nie używamy na przyprószoną pudrem powiekę.

Jeśli trzęsą ci się ręce - znajdź stabilne oparcie dla łokci!

Avon, złociście połyskujący tusz do kresek - 27zł, Avon czarny eyeliner - 30zł, Rimmel, Professional Liqiud Eye Liner - 26zł, Isa Dora, eyeliner w pisaku - ok. 50zł, Pierre Rene, Liqiud Eyeliner - ok. 14zł, Miss Sporty, Faboulous Glam Liquid, Eye Liner - 8zł

Katarzyna B.

Zobaczcie:

Moc czerwieni: usta

Sienna MillerSienna Miller fot. AP Photo

Więcej o: