Makijaż w stylu Blake Lively

Okazało się, że rola w serialu "Gossip girl" była przepustką dla tej młodej aktorki do sukcesu. Mimo, iż nie należy do klasycznych piękności, zdecydowanie ma w sobie to "coś", co sprawia, że trudno oderwać od niej wzrok.

Mimo, iż makijaż Blake Lively jest z reguły bardzo delikatny i naturalny, na tym zdjęciu mocniej podkreśliła swoją urodę.

Jak wykonać makijaż:

CERA:

Gładka cera Blake nie wymaga większych poprawek. Do wyrównania kolorytu i nadania świetlistości warto użyć pudru w kompakcie . Róż będzie w tym makijażu niezbędny. Jest sojusznikiem promiennego wyglądu Blake. Najlepiej, by był to kolor delikatny w jasnoróżowym odcieniu. Polecam w tym wypadku na przykład M.A.C. Powder Blush 411 (ok 80zł)

Możecie też wybrać delikatnie połyskliwy (oby nie nazbyt różowy - wybierzcie nieco chłodniejszy odcień), sprawi on, że światło będzie się odbijało od kości policzkowych, uwypuklając je.

OCZY:

Na łuk brwiowy nałóż odrobinę waniliowego cienia (matowego). Natomiast w zewnętrznych kącikach oczu, zarówno na dolnej, jak i górnej powiece nałóż cień w kolorze ciepłego jasnego brązu. Na górnej skup się raczej na kąciku, niech cień delikatnie rozmywa się w miejscu, gdzie kończą się twoje rzęsy, gdy masz otwarte oczy.

Na długości 2/3 zacznij rysować czarną kredką kreskę. Cieńszą na początku, szerszą przy końcu. Uważajcie, żeby z nią nie przesadzić! Bo nie będzie już tego efektu!

W wewnętrznym kącikach oczu użyj perłowego świetlistego cienia, najlepiej z drobinkami. Użyj koniecznie ekstremalnie pogrubiającego tuszu do rzęs. Jest to w tym makijażu niezbędny i bardzo ważny element. Moja propozycja: Extra Vollume Collagene, L'oreal(cena 50zl):

Jeśli efekt ma być bardziej spektakularny doklejcie sztuczne rzęsy (wybierzcie te bardziej gęste, niż długie).

Jeśli macie jasne brwi - przyciemnijcie je odrobinę brązową kredką , lub brązowym matowym cieniem. Efekt ma być jak najbardziej naturalny!

USTA:

Ponieważ konturówka dodaje lat - zrezygnujemy z niej. Ma być świeżo! Wybierzcie szminkę (nie błyszczyk) w matowym jasnoróżowym (delikatnie liliowym) kolorze. Nie musicie ani daleko szukać, ani zbyt dużo wydawać. Każda firma kosmetyczna ma w swojej gamie podobny odcień. Musicie jednak sprawdzić, czy odcień będzie dobrze pasował. Każda z nas ma inny kolor naturalnych ust.

Gdy makijaż będzie gotowy - muśnijcie czoło i czubek nosa pudrem rozświetlającym i gotowe!

Katarzyna B.

Jak podoba wam się makijaż Blake Lively?

Fryzura, a kształt twarzy

Julia RobertsJulia Roberts Janet Mayer / Splash News

Więcej o: