Nowość - roślinne farby do włosów Biokap Nutricolor

Nowe farby BIOKAP oparte są w 90% na naturalnych składnikach roślinnych. Zostały stworzone z myślą o bezpieczeństwie dla zdrowia. Jest to również rozwiązanie dla osób uczulonych na chemiczne środki zawarte w farbach.

Według badań około 60% kobiet zamieszkujących samą Europę farbuje włosy . Robimy to, ponieważ chcemy zmienić swój wygląd, nadać włosom blasku, bądź zaryć siwe pasemka. Część z kobiet ma kłopoty z reakcją alergiczną następującą po koloryzacji. Linia farb do włosów Biokap Nutricolor chciała wyjść naprzeciw tego typu problemom.

10 miejsce: Biokap Nutricolor, roślinna farba do kupienia tylko w aptekach, cena: 40zł10 miejsce: Biokap Nutricolor, roślinna farba do kupienia tylko w aptekach, cena: 40zł Biokap Nutricolor

Biokap Nutricolor są trwale koloryzującymi farbami do włosów , w których ponad 90% składników są pochodzenia roślinnego . Oznacza to również nie zawierają najbardziej drażniących i alergogennych substancji chemicznych , które są najczęściej stosowane w innych dostępnych preparatach barwiących. Są nimi: amoniak, parabeny, rezorcyna, nikiel, parafenylenodiamina, hydochinion.

W skladzie farb Biokap znajdziemy:

1) proteiny roślinne - głównie pszenne, sojowe, owsiane, ryżowe, mają one dodawać włosom blasku i miękkości,

2) liofilowe kwasy owocowe :

- kwas mleczny,

- kwas cytrynowy,

- kwas winowy,

- kwas jabłkowy.

Chcą zagwarantować stabilność farby , oraz polepszyć jej wchłanianie się - kwasy owocowe przekształcono w kwasy liofilowe . Są powoli uwalniane, dzięki czemu wnikają głęboko we włosy, działając przeciwuczuleniowo i ochronnie na skórę głowy.

3) wyciąg z wierzby - jego główną funkcją jest ochrona włókna włosów przed utlenieniem wywoływanym przez promieniowanie UV, ma to wydłużyć efekt koloryzacji.

10 miejsce: Biokap Nutricolor, roślinna farba do kupienia tylko w aptekach, cena: 40zł

Linia Biokap NUTRICOLOR zawiera:

- NUTRICOLOR - farbę w kremie do trwałej koloryzacji, która nie zawiera amoniaku, rezorcyny, parabenów, niklu i hydrochinonu, 22 odcienie

- NUTRICOLOR DELICATO - farbę w kremie polecaną dla skóry szczególnie wrażliwej, dodatkowo ten produkt nie zawiera parafenylenodiaminy; 12 odcieni

- KOSMETYKI PIELĘGNACYJNE:

- szampon odbudowujący oraz odżywka w kremie do włosów farbowanych, zawierające olejki eteryczne z rozmarynu i eukaliptusa , które maja za zadanie odbudować włosy. Trwale koloryzują i w 100% pokrywają siwe włosy i mają działać na nie ochronnie dzięki swemu naturalnemu składowi. Paleta barw zawiera 32 kolory, które pozwalają na zmianę koloru włosów o 3-4 odcienie.

- Farby dostępne są również w wersji blond - rozjaśniają o 2,3 tony.

Farby są dostępne jedynie w aptekach.

Cena: ok. 40zł

Zobacz też:

Nowość dla cery wrażliwej Pure Nature marki Malu Wilz

Pure NaturePure Nature Fot. Materiały prasowe

Więcej o: