Jak dobrać odpowiedni kolor szminki?

Wiosną szminka pokazuje swoją mocną stronę, czyli kolor. Nie wiesz jaki najlepiej pasuje do ciebie? Wystarczy wziąć pod uwagę kilka wskazówek.

Kobiety zdecydowanie za rzadko używają szminek! Jednym z powodów jest to, że po prostu nie wiedzą jaka barwa pomadki pasuje do ich urody . Boimy się ryzykować, by nasz makijaż nie był zbytnio przerysowany i w konsekwencji nie wyglądał tandetnie.

Dlatego też wiele z nas wybiera lżejszy o szminki błyszczyk. Najlepiej o jasnej, cielistej barwie. I wszystko w porządku. Czasem jednak warto sięgnąć po pomadkę, by poczuć się lepiej i odrobinę się odmienić.

Szminka to najmniejszy i zarazem najbardziej dostępny produkt luksusowy potrafiący sprawić, że kobieta czuje się piękniejsza. Kiedy nie łatwo sprawić sobie nową sukienkę, to właśnie kolor na ustach sprawi, że w tej sprzed paru sezonów będziesz wyglądała zupełnie inaczej. Szminka zmienia wizerunek w sekundę, bo moc koloru działa!

Jeśli chcesz się dowiedzieć, w jakich kolorach odcieniach pomadek będzie ci do twarzy i które jednocześnie podkreślą naszą naturalną urodę musisz wziąć pod uwagę kilka elementów.

Jeśli masz jasną i chłodną barwę skóry, niebieskie, lub jasnobrązowe oczy w zestawieniu z chłodnym blond kolorem włosów, popielatym brązem, lub zimną czernią będą pasowały ci pomadki we wszystkich odcieniach różu, chłodnej czerwieni, kolorze wina, czy też maliny.

Dla tych kobiet, które mają skórę o ciepłym kolorze i opalają się na złoty brąz, posiadają zielone, szaro- niebieskie, zielono-niebieskie, bądź brązowe oczy i włosy o złotym połysku. Mniej istotne, czy blond, rudym, czy brązowym. Dobrze będą wyglądały w pomadkach o kolorach: koralowym, rdzawym, pomarańczowym, brzoskwiniowym, cappuccino, czy cynamonowym.

Jeśli zaś masz ciemną, oliwkową karnację, czarne, lub szare oczy, a włosy o barwie hebanu możesz śmiało sięgnąć po pomadki w kolorach: ognistej czerwieni, bordowym, brązie, purpurowym. W tym zestawieniu wszystkie mocno nasycone barwy będą dobrze pasowały.

Nie są to oczywiście złote rady dla każdego. Dobierając odpowiednie dla siebie kolory, warto też wziąć pod uwagę kształty twarzy, czy też ust. Nie zawsze przecież musimy czuć się dobrze w tych, które pasują większości. Warto jednak eksperymentować!

SPOSÓB NA SZMINKĘ:

1) Użyj konturówki. Wyznacz nią granicę koloru i popraw kształt ust. Możesz za jej pomocą je optycznie powiększyć. Jeśli chcesz przedłużyć trwałość szminki - pomaluj nią całe usta.

2) Kolory wymagają perfekcji. Maluj usta pędzelkiem zaczynając od centralnej części ust, po same kąciki.

3) Jeśli wybierasz różowy kolor pomadki - uważaj z różem! Odcienie nie powinny ze sobą konkurować. Będzie to tandetnie wyglądało!

4) Wybierając szminkę z chłodnymi błękitnymi pigmentami - odnosi się wrażenie bielszych zębów.

5) Nie dobieraj koloru szminki do koloru stroju. Niech będzie ciekawie i odważnie. Zdecyduj się na różne zestawienia kolorystyczne.

Jeśli szukasz szminki i przed zakupem chcesz sprawdzić, czy kolor będzie ci pasował - nie sprawdzaj do na nadgarstku, bo skóra w tym miejscu ma inną barwę niż usta. Dla bezpieczeństwa nie smaruj raczej testerem ust. Dobrym sposobem jest posmarowanie opuszka palca, ponieważ kolor skóry jest w tym miejscu zbliżony do ust.

Euphoric Shine Lip Gloss - błyszczyk wyzwalający hormon szczęścia

Euphoric Shine Lip Gloss - błyszczyk wyzwalający hormon szczęściaEuphoric Shine Lip Gloss - błyszczyk wyzwalający hormon szczęścia mat. prasowe Deborah

Więcej o: