Z Armani do Aquascutum

W marcu z pracy w Aquascutum zrezygnowali Michael Herz i Graeme Fidler. Wczoraj potwierdzono, że nowym dyrektorem kreatywnym została Joanna Sykes.

Przez szokujące odejście dwóch projektantów, którzy zajmowali się damską i męską linią Aquascutum zarząd firmy musiał zrezygnować z wrześniowego pokazu podczas tygodnia mody w Londynie i szybko znaleźć nowego projektanta. Przez kilka miesięcy spekulowano, kto zastąpi Herza i Fidlera, którzy odeszli do Bally, jednak niewiele osób trafiło. Wczoraj ogłoszono, że będzie to Joanna Sykes.

Brytyjska projektantka jest absolwentką sławnej szkoły Central Saint Martins . Ukończyła ją w 2001, a później zdobywała doświadczenie pracując w firmie Giorgio Armani , Alberta Ferretti i Freda , a także tworzyła stroje pod własnym nazwiskiem. Ostatnio Joanna została nagrodzona przez British Fashion Council za swoje autorskie projekty, a teraz obejmie dowodzenie w Aquascutum.

Joanna ma fantastyczne oko do detali oraz cięć i tworzy stroje, które my wszyscy chcielibyśmy nosić - idealnie pasujące do Aquascutum." - powiedziała Belinda Earl, dyrektor zarządzający marki.

Wpływ projektantki będzie widać w kolekcji na wiosnę/lato 2011, ale debiutantki pokaz jej pierwszej kolekcji dla Aquascutum zostanie zaprezentowany w lutym podczas Londyńskiego Tygodnia Mody .

Chciałabym się skupić na ubraniach, które oparte są na klasyce i nie są zbyt sezonowe... Aquascutum ma już szanowane imię. Musi być też pożądane, atrakcyjne i dostępne." - powiedziała Sykes.

Założenia są słuszne i może Joannie uda się sprawić, że firma z 150-letnią tradycją stanie się jedną z powszechnie rozpoznawalnych i poważanych marek. Nie aspirują do bycia najmodniejszym, ale stawiają na klasykę, a jak wiadomo to zawsze się sprzedaje. Hermes udowodnił, że to dobry kierunek.

Roszada w Bally i Aquascutum

Więcej o: