Alber Elbaz krytykuje kolekcje gwiazd

Alber Elbaz skrytykował kolekcje projektowane przez gwiazdy i modelki. Uważa, że takie osoby powinny trzymać się z daleka od mody!

Projektant Lanvin uważa, że osoby, które nie mają przygotowania do bycia projektantem nie powinny zajmować się modą, dotyczy to zwłaszcza gwiazd. Elbaz twierdzi, że kolekcje stworzone przez celebrytów nie są dobre, bo te osoby nie posiadają wiedzy o modzie.

Czuję, że niektóre gwiazdy myślą, że ponieważ są sławne, mogą zajmować się modą. Wyobraźcie sobie, gdybym chciał być teraz tancerzem., Uwierzcie mi, nie mogę. Nie umiem skakać. Nie umiem nawet kuśtykać z jednego punktu od drugiego. Uważam, że to jest swego rodzaju pomyłka." - powiedział Alber Elbaz.

W chwili kryzysu wiele marek upadło, a sytuacja wielu jest ciężka. Nie ma się co dziwić, że projektantów zaczęły denerwować gwiazdy, które zajęły się tworzeniem swoich kolekcji odzieży. Sławne nazwisko przyciąga, zwłaszcza, jeśli znana osoba jest również ikoną mody , jak Kate Moss . Klientki kupują jej wizerunek, niewypowiedzianą obietnicę, że będą, jak ona. To działa i przyciąga.

Projektant nie wymienił w swojej wypowiedzi żadnej konkretnej marki, ale jego krytyka zbiegła się w czasie z premierą najnowszej kolekcji Kate Moss dla Topshop , może to tylko przypadek. Alber Elbaz nie powinien winić modelki za ciężką sytuację w branży, czy swojej firmie bo to nie jest jego segment konsumencki. Klienci Topshop raczej nie kupują w Lanvin. Krytyka Albera dotyczyła samego zjawiska. Możliwe, że Elbaz miał na dzieję na puliczną debatę na ten temat. Projektant, który jest typowany na następcę Lagerfelda w Chanel, znany jest bowiem z ogólnej krytyki branży i nowych fenomenów, jak choćby popularności blogerów .

Ułóż ranking najgorszych kolekcji gwiazd !

Gwiazdy nie radzą sobie z projektowaniem

I feel that some celebrities think that because they are famous, they can do fashion. Imagine if I want to be now a dancer. Trust me, I can't. I can't jump. I can't even limp from one point to another. I feel that there is this kind of confusion

Alber Elbaz skrytykował kolekcje gwiazd:
Więcej o: