Nagi Marc Jacobs reklamuje perfumy

Marc Jacobs wystąpił nago w reklamie swoich perfum dla mężczyzn "Bang".

Marc Jacobs stworzył swoje pierwsze perfumy dla mężczyzn od 10 lat, które nazwał "Bang ". Nazwa wpadła mu do głowy i od razu ją polubił - jej bezpośredniość i brzmienie. Projektant wybrał słowo, które ma wiele skojarzeń, również seksualnych. Gdy razem ze swoim partnerem biznesowym zastanawiali się nad reklamą, Robert Duffy zaproponował, by Marc wystąpił jako model pozując Juergenowi Tellerowi .

Robert i ja blisko współpracowaliśmy z Coty przy tym projekcie, i on powiedział: Marc, wyglądasz tak dobrze teraz - powinieneś zostać modelem męskiego zapachu. Moja natychmiastowa reakcja była: Nie wiem. Ale później doszło do mnie, że to ma sens. Męski zapach, inaczej niż damski, w pewnym sensie, jest bardzo osobisty. To zmiana na skórze - dla kobiet, może to być jak zmiana makijażu, ale nie dla mężczyzn." - powiedział Marc Jacobs.

Projektant w końcu zgodził się pozować, jednak nie wiedział co na siebie włożyć. W końcu zdecydowano się, że będzie nagi , a miejsca intymne zasłoni wielka butelka perfum .

Kiedy zgodziłem się zostać modelem, nie miałem pomysłu co włożyć, by to wyrazić. Próbowaliśmy z ubraniami, ale nie grało. Później Juergen wpadł na pomysł z srebrną folią poliestrową, i wszystko ze sobą zagrało. Srebrna folia dała też ten błysk, to uderzenie." - dodał projektant.

To nie jest pierwsza reklama, w której projektant wciela się w rolę modela, by promować swoją firmę. W 1971 roku Yves Saint Laurent wystąpił nago w reklamie, a zdjęcie wywołało wielkie poruszenie. Czyżby Robert Duffy zamierzał odnieść podobny rozgłos ?

Yves Saint Laurent 1971Yves Saint Laurent 1971 Yves Saint Laurent fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Perfumy "Bang " pojawią się w sklepach 30 czerwca , a jak donosi WWD Marc jacobs planuje stworzyć linię kosmetyków do makijażu oraz damską i męska bieliznę .

Więcej o: